/ fot. Policja

8 lat więzienia grozi mężczyźnie z koronawirusem, który łamał kwarantannę. Został tymczasowo aresztowany. 59-letni mężczyzna wielokrotnie łamał zasady kwarantanny. Ostatecznie usłyszał zarzut sprowadzenia zagrożenia epidemiologicznego dla wielu osób.

59-latek udawał, że normalnie przebywa na kwarantannie, jednak policjanci otrzymali informację, że wychodzi z domu po wizycie policjantów, którzy kontrolują czy osoby przebywające w kwarantannie znajdują się w swoich domach.

„59-letni mężczyzna został zatrzymany. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie podejrzanemu zarzutu sprowadzenia niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób powodując zagrożenie epidemiologiczne, poprzez łamanie kwarantanny nałożonej decyzją Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tychach w związku z zakażeniem COVID-19” – informuje Barbara Kołodziejczyk z tyskiej policji.

Na wniosek śledczych sąd zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt. Tyszanin musi liczyć się też z karą grzywny nałożoną przez sanepid. Ta może sięgać nawet 30 tys. zł.

„Popełnione przestępstwo jest zagrożone karą 8 lat pozbawienia wolności. Obecnie służby sanitarne ustalają i docierają do osób, które miały kontakt z mężczyzną. W sprawie prowadzone jest śledztwo pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Tychach” – dodaje Kołodziejczyk.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
20 + 27 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.