foto: GKS Katowice

Począwszy od meczu GKS-u Katowice z Górnikiem Polkowice fani – w ograniczonej liczbie – będą mogli powrócić na trybuny stadionu przy Bukowej. Mecze rozgrywane będą w specjalnym reżimie sanitarnym.

GKS Katowice uzyskał zgodę na organizację imprez masowych na Stadionie Miejskim przy okazji spotkań 2 ligi. Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów mecze będą rozgrywane przy widowni ograniczonej do 25 proc. pojemności obiektu. Mając na uwadze również wytyczne PZPN w zakresie zachowania stref izolacji sportowej oznacza to, że na trybunach obiektu przy Bukowej będzie mogło zasiadać 1760 widzów. Fani GieKSy będą się już więc mogli pojawić na najbliższym meczu w Katowicach. Spotkanie z Górnikiem Polkowice odbędzie się w środę 1 lipca o godz. 18.00.

Reklama

Kto może wejść na mecz?

Mecze GKS-u są dostępne dla wszystkich osób, które posiadają ważne karnety (na cały sezon lub na rundę wiosenną). Wszyscy karnetowicze, którzy nie mogą pojawić się na Bukowej, mają możliwość przekazania swojej wejściówki innej osobie. Aby to zrobić, wystarczy zalogować się do systemu biletowego GieKSy i w zakładce „karnety” wybrać opcję „przekaż bilet”, a następnie zgodnie ze wskazówkami uzupełnić dane. Opcja ta zostanie uruchomiona w sobotę 27 czerwca o godz. 12.00.

Na mecze GKS-u prowadzona będzie internetowa sprzedaż ograniczonej puli biletów. Sprzedaż wejściówek rozpocznie się w poniedziałek o godz. 16.00. W sprzedaży będą dostępne wejściówki normalne (12 zł) i ulgowe (5 zł) na Trybunę Główną.

Jakie są zasady organizacji meczów?

Mecze na Stadionie Miejskim organizowane będą w specjalnym reżimie sanitarnym, co wiąże się nie tylko z ograniczoną liczbą widzów na obiekcie. Bramy stadionu będą otwierane na półtorej godziny przed początkiem meczu. W związku z koniecznością zachowania dystansu społecznego klub prosi o jak najwcześniejsze przybycie na obiekt. Przy wejściu na stadion należy zachować odległość 2 metrów wobec innych osób. Wejściem na obiekt będą kierowali stewardzi. Każdy wchodzący na teren imprezy uczestnik jest zobowiązany do dezynfekcji rąk (pracownik ochrony udostępnia środek do dezynfekcji). Nie ma możliwości wnoszenia bagażu podręcznego ani korzystania z depozytów.

Na każdym sektorze udostępnianych będzie 25 proc. miejsc. W związku z tym miejsce zajmowane przez kibica nie musi być tożsame z zakupioną wcześniej wejściówką. Widzowie zajmują co czwarte miejsce w rzędach naprzemiennie. Bezpośrednio obok siebie mogą siedzieć wyłącznie widzowie z dzieckiem poniżej 13. roku życia; widzowie z osobą z orzeczeniem o niepełnosprawności, widzowie wspólnie zamieszkujący lub gospodarujący.

Po zakończeniu meczu nastąpi opróżnianie obiektu według nowych zasad. Sekwencyjnie będą opróżniane kolejne sektory obiektu tzn. w kolejności od A do D sektory „Blaszoka” i od 1 do 6 sektory Trybuny Głównej. Bieżących informacji na temat możliwości opuszczenia sektorów będą udzielać spiker zawodów oraz stewardzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
25 − 19 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.