Reklama

Co do zaoferowania mieszkańcom regionu ma Rafał Trzaskowski? W rozmowie z InfoKatowice.pl Łukasz Borkowski, katowicki radny wymieniał programy, które chce zrealizować kandydat KO na Urząd Prezydenta Rzeczpospolitej. Te za wiele wspólnego nie mają z podstawowymi kompetencjami prezydenta, ale opierają się na funduszach z budżetu centralnego, czyli tak naprawdę wymagają zgody większości parlamentarnej. Inne natomiast mogą spaść na barki samorządów.

„To przede wszystkim program inwestycji za rogiem, grantów skierowanych dla samorządów, czyli właśnie tych małych ojczyzn” – mówił Łukasz Borkowski w Studiu InfoKatowice.pl. Jak powiedział Borkowski dopytany przez nas, te pieniądze nie zostaną wykrojone z budżetu Pałacu Prezydenckiego.

Reklama

„Prezydentowi przysługuje inicjatywa ustawodawcza i w ramach tej inicjatywy jest w stanie zgłaszać swoje propozycje” – tłumaczył Borkowski. Dodał, że kadencja prezydenta ma 5 lat, a wybory do Sejmu za 3 lata.

„Liczymy na to, że układ sił się zmieni” – dodał.

Reklama

1 Komentarz

  1. Platforma łatwo zamykała przedszkola, a dziś PiS musi wykładać kasę na ich przywrócenie. Warto o tym pamiętać 28 czerwca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
21 + 10 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.