Grzegorz Fonfara

Górnika 09 Mysłowice, jeden z najstarszych klubów w Polsce, podpisał kontrakt z Grzegorzem Fonfarą. 37-letni wychowanek GieKSy wystąpił już w pierwszym meczu sparingowym i zaliczył asystę przy jednej z bramek.

Grzegorz Fonfara to zawodnik, którego w Katowicach nie trzeba przedstawiać. Na swoim koncie ma 176 występów w Ekstraklasie, wicemistrzostwo Polski w GKS-ie Bełchatów i występy w Europejskich Pucharach. Swoją karierę zaczynał w GKS-ie Katowice, a później wzmacniał głównie drużyny ze Śląska i Zagłębia np. Energetyk ROW Rybnik, Rozwój Katowice czy Zagłębie Sosnowiec. Poprzednim klubem Grzegorza Fonfary była Szczakowianka Jaworzno. – Jestem bardzo zadowolony z dołączenia do Górnika 09 Mysłowice. Tworzy się tutaj naprawdę fajny projekt pierwszej drużyny i akademii, dlatego ciesze się, że mogę w tym uczestniczy – mówi zawodnik.

Nowi zarządzający Górnikiem 09 Mysłowice mają ambitne plany rozwoju. Klub liczy na wparcie Grzegorza Fonfary nie tylko w rozgrywkach w okręgówce, ale także w odbudowie wizerunku tego 111-letniego klubu. Jednocześnie włączy się też w działanie powstającej przy Górniku 09 Mysłowice Akademii Piłkarskiej. – Bardzo się cieszymy, że Grzegorz dołączył do naszej drużyny. Na pewno wniesie wiele doświadczenia i jakości do naszej gry oraz pomoże w rozwoju naszych młodszych zawodników – komentuje trener Górnika Stanisław Gaża.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
29 − 15 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.