Działacze Pis w Parku Śląskim / fot. Grzegorz Tobiszowski / Facebook

Europoseł apeluje w sprawie otwarcia granicy z Czechami dla mieszkańców województwa śląskiego. List do władz Czeskich wystosował w tej sprawie Grzegorz Tobiszowski, europoseł Prawa i Sprawiedliwości. „Trudno jest się pogodzić z sytuacją, w której mieszkańcy naszego regionu są traktowani bardzo restrykcyjnie” – pisze w liście europoseł i zapewnia władze Czech, że sytuacja z koronawirusem została w naszym regionie opanowana. W niedzielę przypominał wraz z innymi działaczami PiS w Parku Śląskim, że po stronie mieszkańców naszego regionu opowiada się walczący o reelekcję prezydent Andrzej Duda. To do właśnie głosowania na tego kandydata namawiali, na terenie Parku, działacze Prawa i Sprawiedliwości.

Tobiszowski w swoim liście podkreśla, że sytuacja w regionie jest pod kontrolą. Od piątku mamy w województwie 333 nowych zakażeń na 949 wyzdrowień.

„Trudno jest się pogodzić z sytuacją, w której mieszkańcy naszego regionu są traktowani bardzo restrykcyjnie. Chciałbym poinformować, że sytuacja epidemiczna w województwie osiągnęła stan kontroli, a władze regionalne podejmują działania, aby jeszcze skuteczniej przeciwdziałać pandemii m.in. poprzez otwarcie jednego z najnowocześniejszych laboratoriów badawczych w Sosnowcu, pozwalającego dziś na jeszcze efektywniejsze zapanowanie nad wirusem. Skuteczna walka z wirusem COVID-19 jest możliwa dzięki współpracy władzy rządowej i samorządowej przy ogromnym zaangażowaniu personelu medycznego. Dziś liczba przeprowadzanych testów jest jedną z najwyższych w całym kraju” – pisze Grzegorz Tobiszowski w liście do czeskich władz.

Reklama

Kampanijna ostatnia prosta

W niedzielę na terenie Parku Śląskiego Tobiszowski wraz z m.in. Jadwigą Wiśniewską, europosłanką PiS i działaczami partii namawiał do głosowania w wyborach na Andrzeja Dudę. Podobne spotkania działaczy odbywały się w innych miastach na terenie regionu – m.in. w Tychach.

Tobiszowski przypominał, że gdy wytykano w sieci mieszkańcom Śląska trudną sytuację z koronawirusem, prezydent RP reagował.

21 Czerwca – Spotkanie w Parku Śląskim

#ŁączyNasPolska 🇵🇱🇵🇱🇵🇱 #DUDA2020Dziękuję Pani Poseł Jadwidze Wiśniewskiej oraz tym wszystkim, którzy byli z nami w #ParkuŚląskim‼️Wielka mobilizacja dla wielkiej sprawy, jaką będzie zwycięstwo Andrzeja Dudy! 🇵🇱📍 Jadwiga Wiśniewska📍 Teresa Glenc📍 Jadwiga Baczyńska – radna Sejmiku Województwa Śląskiego📍 Grzegorz Gaża – Poseł na Sejm RP📍 Grzegorz Matusiak – Poseł na Sejm RP📍 Marek Wesoły📍 Bronisław Korfanty📍 Mariusz Skiba – Wiceprezydent Katowic📍 Adam Trzebinczyk Wiceprezydent m. ŚwiętochłowiceTelewizja TVStvp.infoTVP3 Katowicepolsatnews.plTVN24Radio KatowiceRadio eM 107,6 Fmdziennik.plGazeta Polska CodziennieGazeta Polska

Opublikowany przez Grzegorza Tobiszowskiego Niedziela, 21 czerwca 2020

„Andrzej Duda miał odwagę powiedzieć, nie stygmatyzujmy mieszkańców województwa śląskiego. Pamiętajmy, że był z nami, tak prawdziwie, nie tylko w kampanii” – mówił dzisiaj w Parku Śląśkim Grzeogrz Tobiszowski. Przypominał liczne wizyty prezydenta Dudy w regionie i m.in. to, że objął patronatem obchody 100-lecia Powstań Śląskich.

Honorowy Komitet bez prezydenta Katowic

To nie ostatni akcent kampanijny w najbliższym czasie.

Dzisiaj tj. w poniedziałek (22.06) pod Pomnikiem Powstańców Śląskich w Katowicach odbędzie się prezentacja Honorowego Komitetu prezydenta Andrzeja Dudy. Komitet składa się z lokalnych samorządowców, ludzi nauki oraz związkowców – obejmuje okręg wyborczy nr 31, któremu szefuje w PiS marszałek Jakub Chełstowski. Okręg 31 to obszar Katowic, Chorzowa, Mysłowic, Piekar Śląskich, Rudy Śląskiej, Siemianowic Śląskich, Świętochłowic i Tychów oraz powiatu bieruńsko-lędzińskiego.

Zabrakło w Honorowym Komitecie Marcina Krupy, prezydenta Katowic. Przypomnijmy, podczas ostatnich wyborów na Urząd Prezydenta Rzeczpospolitej Marcin Krupa, który obecnie ma raczej dobre relacje z politykami PiS, poparł w wyborach Bronisława Komorowskiego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
26 + 9 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.