foto: GKS Katowice

Urząd Miasta Chorzów wydał negatywną decyzję dotyczącą organizacji imprezy masowej w związku z niedzielnym meczem GieKSy z Garbarnią Kraków. To oznacza, że spotkanie po raz kolejny odbędzie się bez udziału kibiców.

W zaplanowanym na niedzielę 21 czerwca o godz. 17.00 meczu 2 ligi GKS Katowice podejmie na Stadionie przy ul. Bukowej Garbarnię Kraków. Klub podjął intensywne starania, by zorganizować mecz z udziałem publiczności. Departament Organizacji Imprez, Bezpieczeństwa i Infrastruktury Polskiego Związku Piłki Nożnej wydał stosowną zgodę dla GKS-u zgodnie z przesłanymi planami i założeniami, czyli ograniczeniem widowni do 25 proc. pojemności stadionu.

Jednocześnie klub wystąpił o zgodę na organizację imprezy masowej. Urząd Miasta Chorzów wydał decyzję negatywną w tym zakresie. Ponadto Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Chorzowie zaopiniował negatywnie przeprowadzenie z udziałem publiczności imprez masowych przy Bukowej.

Reklama

Wobec powyższego GKS podjął starania o organizację przy okazji niedzielnego meczu imprezy niemasowej. Zgodnie z opinią Komendy Miejskiej Policji w Katowicach oznaczałoby to – w świetle obowiązujących przepisów – otwarcie obiektu zaledwie dla 250 osób. Po rozmowach ze środowiskiem kibiców i w związku z tym, że nie było w tej sytuacji mowy o sprawiedliwiej dystrybucji niewielkiej liczby wejściówek władze klubu podjęły decyzję, że mecz GKS – Garbarnia odbędzie się bez udziału kibiców.

Klub poinformował dzisiaj, że wystąpił zgodnie ze wszystkimi ustawowymi terminami o zgodę na organizację imprezy masowej przy okazji kolejnego meczu ligowego. – Wierzymy, że spotkanie GKS-u z Górnikiem Polkowice, które zaplanowano na 1 lipca, będzie mogło odbyć się już przy obecności kibiców na trybunach. W przypadku realizacji takiego scenariusza, Klub będzie mógł wdrożyć przygotowany już projekt zwrotów niewykorzystanych środków dla karnetowiczów – czytamy w wydanym komunikacie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
27 − 12 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.