Arkadiusz Jędrych / foto: GKS Katowice

GieKSa tylko zremisowała z praktycznie już zdegradowaną Legionovią 2:2. Obie bramki dla Trójkolorowych zdobył występujący dzisiaj z opaską kapitana Arkadiusz Jędrych.

W składzie GieKSy w dzisiejszym spotkaniu zabrakło pauzującego za kartki Błąda oraz Rogali, któremu w pojedynku że Stalą odnowiła się kontuzja. Zastąpili ich Urynowicz z Wojciechowskim. W pierwszych 20 minutach meczu z boiska wiało nudą. Przyjezdni częściej byli przy piłce, ale kompletnie tracili głowę, gdy zbliżali się w okolicę pola karnego przeciwnika. Gospodarze zaś skupiali się głównie na obronie. Pierwszą ciekawą akcję przeprowadziła w 22 min. Legionovia. Jędrych dał się w polu karnym wyprzedzić przeciwnikowi, który jednak zamiast strzelać, próbował jeszcze podawać futbolówkę do partnera i ta znalazła się w rękach Mrozka. 2 minuty później katowiczanie objęli prowadzenie po strzale Jędrycha, który wykorzystał dokładne podanie Kiebzaka z rzutu rożnego. W 27 min. mógł być już remis, ale świetną poradą po strzale głową Zemrowskiego wykazał się Mrozek. W 42 min., w zupełnie niegroźnej sytuacji, jeden z obrońców GieKSy popchnął swojego przeciwnika w okolicach linii pola karnego i sędzia podyktował jedenastkę, którą na bramkę zamienił Koziara. W końcówce gospodarze poszli za ciosem i przeprowadzili jeszcze kilka dynamicznych akcji, ale wynik spotkania do przerwy nie uległ już zmianie.

Druga część pojedynku rozpoczęła się świetnie dla katowiczan, którzy już w pierwszej minucie ponownie objęli prowadzenie. Strzelcem bramki został po raz kolejny Jędrych, który tym razem zaskoczył bramkarza strzałem głową. Po tym golu podopieczni trenera Rafała Góraka głównie myśleli o obronie korzystnego wyniku, co zemściło się w 69 min., kiedy Mrozka pokonał Trubeha. Dwubramkowy remis nie zmienił się już do ostatniego gwizdka sędziego, pomimo tego, że katowiczanie w ostatnich minutach grali z przewagą jednego zawodnika.

Tym samym GKS jedynie zremisował z Legionovią Legionowo 2:2. Jest to pierwszy punkt zdobyty przez katowiczan na wiosnę w meczach wyjazdowych.

Legionovia Legionowo – GKS Katowice 2:2 (1:1)

Bramki: Koziara, Trubeha – Jędrych (2)

Legionovia Legionowo: Podleśny – Zembrowski, Kluska (77. Zaklika), Koprowski, Bajdur (62. Małek), Podliński, Maślanka, Koziara, Bury (46. Kaczorowski), Będzieszak (64. Trubeha), Choroś

GKS Katowice: Mrozek – Wojciechowski, Janiszewski, Jędrych, Michalski – Kiebzak, Stefanowicz, Gałecki, Urynowicz (79. Habusta), Woźniak (79. Wroński) – Kurbiel (74. Rogalski)