Kontrola motocyklistów / fot. Policja

W Katowicach kontrolowali motocyklistów, ale mandaty otrzymywali też kierowcy samochodów. Ujawniono kierujących bez prawa jazdy, jadących na podwójnym gazie oraz tych ze zbyt ciężką stopą.

Akcja katowickiej policji miała zwrócić uwagę na bezpieczeństwo motocyklistów, które w dużej mierze zależy także od innych uczestników ruchu drogowego. Nie obyło się bez mandatów.

W sumie skontrolowano 200 kierujących jednośladami. 3 nie miało uprawnień do prowadzenia tego typu pojazdów. 10 otrzymało mandaty za zbyt szybką jazdę, 9 mandatów wystawiono za inne wykroczenia w ruchu drogowym.

Reklama

Było też 21 pouczeń oraz 1 wniosek o ukaranie do sądu.

„W trakcie prowadzonych kontroli motocyklistów, zachowanie kierujących samochodami również było bacznie obserwowane. W wyniku podjętych kontroli wobec tych uczestników ruchu drogowego,  mundurowi ujawnili 8 kierujących, którzy prowadzili pojazd nie mając do tego uprawnień, 5 kierujących w stanie nietrzeźwości, 2 kierujących z sądowym zakazem prowadzenia pojazdów, a także 10, którzy przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym” – informuje Agnieszka Żyłka z katowickiej policji.

Ci, którzy jechali zbyt szybko w terenie zabudowanym tracili prawa jazdy.

„Kolejne działania już wkrótce” – zapowiada policja.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
22 − 16 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.