Ranny policjant / fot. Policja
Reklama

Mieszkańcy Katowic uciekali przed policją. Padły strzały, potrącono mundurowych. Bardzo niebezpieczne sceny rozegrały się w Siemianowicach Śląskich, swój finał miały jednak w Katowicach.

W piątek patrol siemianowickiej drogówki zatrzymał do kontroli samochód. Nic nadzwyczajnego, ale nagle kierowca, który zatrzymał się do kontroli odpalił silnik i ruszył z impetem potrącając dwóch policjantów. Uderzył samochodem w tył zaparkowanego radiowozu.

Reklama

„Pomimo doznanych obrażeń mundurowi od razu wezwali wsparcie i ruszyli radiowozem w pościg za uciekinierem. W samochodzie oprócz kierowcy była również kobieta. Do pościgu przyłączyło się sześć kolejnych radiowozów z siemianowickiej komendy” – informuje Aleksandra Nowara ze śląskiej policji.

Szaleńcza ucieczka kierowcy to było dalsze łamanie przepisów i narażanie życia oraz zdrowia innych uczestników ruchu drogowego. Jeden z radiowozów uderzył bokiem uciekający pojazd, który wjechał w barierki. Uszkodzenia były tak rozległe, że pojazd nie był w stanie dalej jechać. Po oddaniu strzałów ostrzegawczych zatrzymano parę znajdującą się w samochodzie. To byli mieszkańcy Katowic.

„Na miejscu karetka pogotowia udzieliła pomocy rannemu policjantowi z drogówki i zabrała go do szpitala. Pomocy medycznej wymagało również 3 innych policjantów oraz uciekający wcześniej kierowca. Okazał się nim 29-latek, który był poszukiwany w związku z koniecznością odbycia kar więzienia. Ponadto posiadał dwa dożywotnie zakazy prowadzenia pojazdów. Na miejsce skierowano policjanta z psem, który w samochodzie znalazł woreczek z amfetaminą” – relacjonuje policja.

29-latek usłyszał zarzuty: czynnej napaści na policjantów, zmuszenia policjantów do zaniechania jego zatrzymania, posiadania narkotyków, niezatrzymania się do kontroli i ucieczkę, kierowanie samochodem, pomimo orzeczonych sądowych zakazów oraz stworzenia poważnego zagrożenia dla zdrowia i życia poprzez kierowanie samochodem i wielokrotne łamanie przepisów ruchu drogowego. Na wniosek śledczych i prokuratora sąd wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na okres 3 miesięcy.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
28 − 15 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.