Było święcenie basenu i wspólna modlitwa. Następnie prezydent wskoczył do wody. Basen Brynów otwarty. Dzisiaj w uroczystym otwarciu obiektu wzięły udział władze miasta, radni, prezesi miejskich spółek, był też lokalny duchowny z Brynowa, który poświęcił obiekt. Marcin Krupa prezydent Katowic sam przetestował wodę wskakując do niej.

Basen Brynów przy ulicy Kościuszki to jeden z trzech obiektów tego typu, które buduje miasto. Obiekt przy Hallera będzie otwarty w przyszłym tygodniu, natomiast trzeci z basenów w Zadolu ma być gotowy dopiero pod koniec 2021 roku.

Na początek Brynów

W obiekcie znajduje się m.in. 6 torowy basen sportowy, basen rekreacyjny z torami do nauki pływania, masażerami. Gejzerami. Do tego znajdziemy tam ławeczkę powietrzną, dwie wanny jacuzzi. W obiekcie znajduje się też sauna, zjeżdżalnia, siłownia oraz sala gimnastyczna.

Reklama

Ks. proboszcz Marek Szpyra z parafii Michała Archanioła poświęcił uroczyście obiekt przed symbolicznym rozwiązaniem wstęgi.

„Dla mnie to jest wyjątkowy dzień, bo wreszcie udało się uruchomić pierwszy z trzech basenów, o których mówiłem w swojej kampanii wyborczej w roku 2014” mówił Marcin Krupa prezydent Katowic.

Krupa podkreślił, że decyzja o utworzeniu basenów tzw. „dzielnicowych” a nie aquaparku była celowa. Zwłaszcza, że parki wodne powstały już w Dąbrowie Górniczej i w Tychach.

„Takich dużych obiektów byłoby za dużo wtedy w naszym obszarze” – stwierdził prezydent.

W tym roku ma się pojawić “Karta Mieszkańca”, która ma zapewnić tańsze korzystanie z basenów, do tej pory wszyscy będą traktowani jak mieszkańcy. W przyszłym tygodniu otworzony zostanie basen w Burowcu przy ulicy Hallera. Marcin Krupa jako jeden z pierwszych skorzystał z obiektu – przebrał się i wskoczył do wody.

Maksymalnie na obiekcie możne znaleźć się 550 osób, obostrzenia sanitarne pozwalają na przebywanie na obiekcie około 270 osób. W sumie baseny w Brynowie i Burowcu zatrudnają około 40 pracowników

„Myślimy, że na trzech obiektach basenowych zamknie się zatrudnienie liczbą 60 osób” – powiedział Tomasz Szpyrka, dyrektor zajmujący się basenami w Katowickich Wodociągach.

Szacowany koszt utrzymania dwóch basenów to przedział między 9-11 mln zł.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
23 − 22 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.