Kontrola prędkości / fot. Policja
Reklama

Kilkunastu kierowców w Katowicach straciło prawa jazdy. Jednego dnia, podczas akcji na miejskich drogach. Jechali zbyt szybko w terenie zabudowanym i teraz przez najbliższe trzy miesiące nie będą mogli poruszać się samochodami. Udało się też wyeliminować z dalszej jazdy kierujących na „podwójnym gazie”, a jednemu z kontrolowanych grozi teraz więzienie.

Katowicka drogówka przyłączyła się do ogólnopolskich działań „Prędkość” i jednego dnia odnotowano 130 wykroczeń w związku z łamaniem przepisów ruchu drogowego – konkretnie przekraczaniem prędkości. Pamiętajmy, im szybciej jedziemy tym bardziej opłakane skutki może mieć zdarzenie drogowe z naszym udziałem.

„Niestety, zatrzymali aż 11 praw jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. Ponadto ujawniono 8 kierujących, którzy prowadzili swoje pojazdy pod wpływem alkoholu. 4 z nich odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 2 lat więzienia” – informuje Agnieszka Żyłka, z katowickiej policji.

Trzy lata więzienia grozi kierującemu, który pomimo sadowego zakazu prowadzenia pojazdów został zatrzymany podczas kontroli drogowej przez katowickich policjantów.

Reklama

1 Komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
1 + 29 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.