foto: www.arras.pl

Wojewódzki sanepid wypowiedział się w sprawie fontann. To zła wiadomość dla wodnych placów zabaw w Katowicach. Służby sanitarne nie zalecają uruchamiania fontann i innych tego typu obiektów – do tej grupy należą wodne place zabaw. W Katowicach mamy aż 3 tego typu obiekty.

Na razie na fontanny, mgiełki wodne i wodne place zabaw nie powinniśmy liczyć. Katowice mają trzy takie obiekty, jeden przy skrzyżowaniu ulicy Biedronek i Radockiego w Piotrowicach, pozostałe dwa znajdują się w Dolinie Trzech Stawów oraz na Załężu przy ulicy Gliwickiej 214.

Zdaniem sanepidu tego typu obiekty mogą być dodatkowym czynnikiem wzmagającym przenoszenie wirusa.

„W związku z trwającą epidemią koronawirusa SARS-CoV-2 wywołującego chorobę COVID-19, jak również dynamiczną sytuacją w zakresie ogłaszania kolejnych etapów znoszenia ograniczeń oraz zbliżającą się korzystną aurą pogodową uprzejmie informuję, iż nie zaleca się uruchamiania fontann, ulicznych instalacji wodnych z wyrzucanymi na wysokość kilku metrów strumieniami wodnymi (fontanny typu „dry plaza”) lub innych tego typu obiektów z uwagi na fakt, iż aerozol wodno-powietrzny może być dodatkowym nośnikiem dla cząsteczek wirusa” – czytamy w komunikacie Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.

Z danych na wczoraj wynika, że w regionie do tej pory od początku pandemii mamy 8,6 tys. chorych, ponad 2 tys. z tego już wirusa pokonało. 224 osoby zmarły.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
10 + 23 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.