Żyrafy w śląskim zoo / fot. Urząd Marszałkowski

Dzisiaj otwierają śląskie zoo. Wejdzie 900 osób jednocześnie. Jak podkreślają władze regionu, zapewniono specjalne rozwiązania organizacyjne, które mają poprawić bezpieczeństwo w czasie epidemii koronawirusa. „Do zaproponowanych rozwiązań przychylił się Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Chorzowie” – czytamy w komunikacie Urzędu Marszałkowskiego. W sobotę i niedzielę natomiast służby wojewody informowały o 337 nowych przypadkach COVID-19.

Na terenie Śląskiego Ogrodu Zoologicznego będzie mogło przebywać jednocześnie 900 osób. Następnie sprzedaż biletów zostanie wstrzymana. Ruszy gdy kolejni zwiedzający zaczną opuszczać obiekt.

„To znakomita informacja dla mieszkańców województwa śląskiego i odwiedzających. Park Śląski i Śląski Ogród Zoologiczny to wizytówki naszego regionu, od lat chętnie odwiedzane przez tysiące osób. Zadbaliśmy o to, by przy zachowaniu odpowiednich środków bezpieczeństwa móc znów cieszyć się z kontaktu z dziką przyrodą i łączyć przyjemne z pożytecznym, bo edukacja na świeżym powietrzu to same korzyści” – tłumaczy członek Zarządu Województwa Śląskiego Izabela Domogała.

Bilety będzie można kupić wyłącznie w kasie głównej. Trzeba jednak na terenie ogrodu nosić maseczki oraz zachowywać 2-metrowy odstęp między ludźmi.

„Zabronione jest dotykanie wszelkich elementów infrastruktury np. ogrodzeń, barierek, szyb wystawowych i kontakt ze zwierzętami. W czasie stanu epidemicznego pawilony ekspozycyjne, plac zabaw, mini zoo, figury oraz altany wypoczynkowe zostaną wyłączone z użytkowania” – wyliczają urzędnicy.

Nie będą odbywać się także pokazowe karmienia zwierząt, prelekcje dydaktyczne i oprowadzanie grup zorganizowanych. Ogród zoologiczny będzie czynny przez cały tydzień od 9.00 do 19.00.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
10 + 1 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.