Policjanci patrzyli na pieszych, karali też kierowców. 70 wykroczeń. Pospały się mandaty, ale ich odbiorcami byli nie tylko piesi. Swoje za uszami mieli też kierowcy.

Policjanci z drogówki wzięli pod lupę rejony miasta, gdzie najczęściej dochodziło do niebezpiecznych zdarzeń drogowych z udziałem pieszych.

„Niestety wielu zapomniało, że największy wpływ na bezpieczeństwo ma zachowanie uczestników ruchu drogowego. Mundurowi zwrócili szczególną uwagę na kierujących, którzy łamiąc przepisy ruchu drogowego zagrażali bezpośrednio bezpieczeństwu pieszych, a także na pieszych, którzy swoim beztroskim zachowaniem lekceważą swoje bezpieczeństwo” – informuje Agnieszka Żyłka z katowickiej policji. – „W trakcie działań ujawniono aż 70 wykroczeń mających ogromny wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Kierujący najczęściej przekraczali dozwoloną prędkość w rejonie przejść dla pieszych, a piesi przechodzili przez jezdnie w miejscach niedozwolonych i nie stosowali się do sygnalizacji świetlnej” – dodaje.

24 osoby zostały ukarane mandatami karnymi, 45 osób pouczono, a także skierowano jeden wniosek do sądu o ukaranie.

Reklama

Policjanci już zapowiadają kolejne działania w Katowicach.

1 Komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
3 + 27 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.