Od lewej nowy szef śląskiego sanepidu Grzegorz Hudzik i wojewoda Jarosław Wieczorek / fot. ŚUW

Nowe zakażenia w regionie, a dyrektorka śląskiego sanepidu straciła posadę. Urszula Mendera-Bożek od 1 czerwca nie będzie pełnić już swojego dotychczasowego stanowiska. Wcześniej były skargi na działanie placówki. Rośnie liczba przypadków z Katowic, niestety zmarł kolejny mieszkaniec miasta.

O odwołaniu dyrektor śląskiego sanepidu poinformował Urząd Wojewódzki przy okazji komunikatu o nowych zakażeniach w regionie. Wcześniej pojawiały się skargi m.in. na trudności w dodzwonieniu się do sanepidu i uzyskanie informacji, do Rzecznika Praw Obywatelskich wpływały także skargi od górników i ich rodzin na pracę sanepidu.

„Główny Inspektor Sanitarny powołał doktora Grzegorza Hudzika z dniem 1 czerwca na stanowisko Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Katowicach” – czytamy w komunikacie służb prasowych wojewody. „Doktor Grzegorz Hudzik jest specjalistą w dziedzinie chorób wewnętrznych, zarządzania w ochronie zdrowia oraz zarządzania projektami europejskimi. Od 1999 r. związany z Państwową Inspekcją Sanitarną, w latach 2009 – 2015 Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Katowicach. Jest członkiem Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Higienicznego w Warszawie oraz Polskiego Towarzystwa Medycyny Pracy. Autor i współautor wielu publikacji w zakresie zdrowia publicznego” – wyliczają służby prasowe wojewody.

Reklama

Dzisiaj w regionie odnotowano w sumie 232 nowe zakażenia COVID-19. W tym 96 pracowników koplań, 6 mieszkańców Katowic (najstarszy 39, najmłodszy 23 lata), 7 mieszkańców Tychów (najstarszy 71, najmłodszy 35 lat), 12 mieszkańców Piekar Śląskich (najstarszy 70, najmłodszy 8 lat).

Niestety zmarł dzisiaj kolejny mieszkaniec Katowic. To 67-letni mężczyzna.                        

Aktualna sytuacja epidemiologiczna w woj. śląskim

– liczba osób poddanych kwarantannie domowej na podstawie decyzji organów Państwowej Inspekcji Sanitarnej / ostatni raport– 9797 / 9939
– liczba osób hospitalizowanych z powodu podejrzenia/zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 /ostatni raport – 324 / 326
– liczba osób pozostających pod nadzorem epidemiologicznym /ostatni raport – 11 163 / 11 361
– liczba próbek zbadanych w ostatnich 24 godzinach w woj. śląskim – 2244
– liczba próbek zbadanych w woj. śląskim łącznie – 80120
– liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim / ostatni raport – 8151 / 8097
– liczba ozdrowieńców (osoby z potwierdzonym COVID-19, które wyzdrowiały) / ostatni raport – 1 779 / 1 682
– liczba zgonów / ostatni raport – 206 / 204

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
14 − 3 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.