Wczoraj przybyło 138 chorych na śląsku. Śląski Urząd Wojewódzki informował dwukrotnie o zakażeniach w naszym regionie. Chorych od początku pandemii było w regionie 7,7 tys. mieszkańców, a ponad 1,6 tys. osób już chorobę pokonało. Niestety zmarł kolejny mieszkaniec Katowic. W czwartek odnotowano w sumie kilka zgonów w naszym regionie.

201 przegrało walkę z chorobą. W tyskim szpitalu zmarł 73-letni mieszkaniec Katowic, oraz 85-letnia mieszkanka powiatu żywieckiego. W  szpitalu w Raciborzu zmarła 93-letnia kobieta z powiatu rybnickiego, natomiast w szpitalu w Cieszynie zmarła 66-letnia kobieta z powiatu żywieckiego.

Na dzień wczorajszy w Katowicach do tej pory ujawniono 377 przypadków COVID-19 z czego wyzdrowiało 102 mieszkańców. Ogólnie w naszym mieście odnotowano 7 zgonów.

W czwartek służby informowały o 95-letniej mieszkance Bytomia, która pokonała koronawirusa.

Również od czwartku Szpital Zakaźny w Tychach (Megrez Szpital Wojewódzki) w swoich przychodniach, gdzie mieści się opieka nocna i świąteczna uruchomił komercyjne badania.

„Można wykonać odpłatnie badanie na obecność przeciwciał anty – SARS-CoV-2 w klasie IgG w cenie 70 złotych” – poinformowała placówka. Badania można zrobić w godzinach od 8.00-10.00.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
27 − 7 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.