Prace na ulicy / fot. UM Katowice

W Katowicach przebudują 30 przejść dla pieszych na jednej ulicy. Po przebudowie bezpieczeństwo się poprawi. Prace rozpoczął już Miejski Zarządu Ulic i Mostów. W planach jest też nowe oświetlenie warte 200 tys. zł.

Z danych policji wynika, że w ciągu ostatnich trzech lat doszło na ulicy Panewnickiej do 188 kolizji i 18 wypadków, z czego 12 z nich z udziałem pieszych. Miasto nie tylko przebuduje przejścia dla pieszych, ale także doświetli ulice na odcinku od Dworca PKP do granic z Rudą Śląską.

„Z uwagi na zakres prac, nowa organizacja ruchu będzie wdrażana w etapach przez najbliższe cztery tygodnie. W tym okresie mogą pojawić się czasowe zawężenia i wyłączenia dla kierowców” – informuje Ewa Lipka, z katowickiego magistratu.

Reklama

Pierwsze prace ruszyły w środę i obejmują odcinek ul. Panewnickiej od Dworca PKP do skrzyżowania z ulicą Piotrowicką. Następnie prace będą prowadzone na odcinku od ul. Piotrowickiej do skrzyżowania z ul. Medyków. Trzecia część będzie obejmować obszar od skrzyżowania z ul. Medyków do skrzyżowania z ul. Partyzantów. Ostatni etap to rejon od skrzyżowania z ulicą Partyzantów aż do granicy z Rudą Śląską.

„Każde z przebudowywanych przejść dla pieszych zostanie doświetlone, a także zostaną zastosowane takie rozwiązania jak: likwidacja miejsc parkingowych w rejonie przejścia, co poprawi widoczność, pojawią się fluorescencyjne znaki, a także część przejść zostanie wymalowanych na kolor czerwony. Ponadto niektóre z nich zostaną zawężone lub wyniesione. Montowane będą także wyspowe progi zwalniające, aby ograniczyć prędkość pojazdów” – wylicza miasto.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
21 − 5 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.