Pokazali jak ze sklepu budowlanego można zrobić kantor. Fałszywe euro zmienili w złotówki m.in. w Katowicach. Policja zatrzymała kobietę i mężczyznę, teraz grozi im 10 lat więzienia za wprowadzanie do obrotu fałszywej gotówki. To był ciekawy mechanizm wymiany walut.

Do Sądu Rejonowego w Katowicach skierowano akt oskarżenia przeciwko małżeństwu podejrzewanemu m.in. o wprowadzanie do obiegu fałszywych pieniędzy. Wytropili ich policjanci z Katowic zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu.

Jak ustalili śledczy 55-letnia kobieta i jej 60-letni mąż w marketach budowlanych i sklepach odzieżowych w Bielsku Białej, Czeladzi, Sosnowcu i Katowicach płacili za zakupy fałszywymi banknotami euro. Następnie aby „odzyskać” już legalną gotówkę, w sklepach tej samej marki, ale już w innej miejscowości, zwracano zakupiony towar otrzymując gotówkę w złotówkach” – informuje Agnieszka Żyłka z katowickiej policji. – „W trakcie ich zatrzymania oskarżeni stawiali opór i naruszyli nietykalność cielesną policjantów. Kobieta oskarżona jest również o uszkodzenie ciała” – dodaje.

Reklama

W trakcie przeszukania mieszkania policjanci ujawnili fałszywy banknot. Zastosowano zabezpieczenie majątkowe o wartości 4,2 tys. złotych. Oskarżonym grozi kara do 10 lat więzienia.

1 Komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
18 − 1 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.