fot. Paweł Grzywocz / Giszowiec.info
Reklama

Najlepszych sąsiadów w Katowicach znajdziesz na Giszowcu, wynika z rankingu przygotowanego przez serwis Otodom. Serwis zapytał Polaków jak oceniają swoje relacje z sąsiadami. Jednym z miast, w którym pytano mieszkańców były właśnie Katowice. Niestety, są też dzielnice, w których trzeba nieco poprawić relacje z sąsiadami. 

Dobry sąsiad to skarb, kiepski może być utrapieniem. W rankingu Otodom pytano 1,6 tys. Mieszkańców różnych dzielnic Katowic.

Ocenie poddane zostały trzy stwierdzenia, a ankietowani oceniali ich prawidłowość w skali od 1 do 5: “Znam część sąsiadów osobiście, zdarza się nam też odwiedzać sąsiadów”, “Ludzie, którzy mieszkają w mojej okolicy są przyjaźni i uprzejmi” oraz “Nie przeszkadza mi sposób życia sąsiadów”. Ocena 1 oznaczała „zupełnie się nie zgadzam”, z kolei 5 – „zgadzam się w pełni”.

Giszowiec króluje

Najbardziej sąsiedzką dzielnicą Katowic okazał się Giszowiec. Leżąca we wschodniej części miasta dzielnica zdobyła najwyższą całościową ocenę 4,03 i tym samym zajęła pierwsze miejsce w Rankingu Dzielnic Otodom. Minimalnie powyżej “czwórki” wyniosła średnia także Brynów-Osiedle Zgrzebnioka. Tuż za nimi na 3 miejscu znalazła się Kostuchna (3,96), która jako jedyna dzielnica z poprzedniej edycji rankingu utrzymała się na podium.

Nie wszędzie był tak różowo

Utrzymywanie dobrych relacji z sąsiadami to bez wątpienia niemałe wyzwanie. Wiedzą o tym mieszkańcy dzielnic, które wypadły najlepiej pod względem sąsiedzkości. Jednak nie wszystkie części miasta mogą pochwalić się tak dobrymi wynikami w omawianej kategorii.

Nieco więcej pracy czeka na mieszkańców takich dzielnic jak Bogucice (3,34), Dąbrówka Mała (3,24) i Śródmieście (3,17) zajmujących ostatnie pozycje w Rankingu Dzielnic Katowic.

Wśród uwzględnionych w badaniu podkategorii najwięcej uwagi wymaga temat osobistych więzi z sąsiadami, który w przypadku wszystkich tych dzielnic został oceniony poniżej “trójki”. Co ciekawe, największy spadek w rankingu przypadł na Osiedle Witosa, które w porównaniu do pierwszego miejsca zajmowanego w 2017 r. widnieje dziś na 13 miejscu z oceną znacząco niższą (3,41).

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
28 − 4 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.