Policjanci na Nikiszowcu / fot. Policja
Reklama

Zdetonowano niewybuchy odnaleziony w Nikiszowcu. Ewakuowano 200 osób w sumie z 4 budynków. Ostatecznie saperzy zdetonowali niewybuchy odnalezione w sobotę w rejonie placu Wyzwolenia.

Niewybuchy odnaleziono w piwnicy jednego z budynków. Na miejscu pojawili się strażacy, saperzy oraz policjanci. Ewakuowano 200 osób z 4 budynków. Miasto udostępniło nawet autobus w celu ewakuacji mieszkańców.

Reklama

„W piwnicy ujawniono dwa pociski kaliber 76 mm, wojskowy granat moździerzowy, skorupę granatu oraz lufę karabinu z elementami zamka” – informuje katowicka policja.

Na miejscu pojawili się m.in. policjant ds. rozpoznania minersko-pirotechnicznego katowickiej komendy, przewodnik psa wyszkolonego na wyszukiwanie zapachów materiałów wybuchowych, a także saperzy z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Katowicach, którzy zabezpieczyli niewybuchy.

„Z uwagi na zagrożenia dla mieszkańców okolicznych domów, niewybuchy zostały przetransportowane w bezpieczne miejsce, a następnie zneutralizowane” – podkreślają policjanci.

Mieszkańcy do swoich domów wrócili przed godziną 18.00.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
18 + 17 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.