foto: GKS Katowice

Piotr Sarnik związał się z klubem nową umową, która będzie obowiązywać w sezonie 2020/21. 43-letni szkoleniowiec pełni funkcję pierwszego trenera GKS-u Katowice od lutego tego roku. Przypominamy, że kilka tygodni temu klub rozwiązał umowy z wszystkimi zawodnikami, nowego trenera czeka więc zadanie skompletowania całego składu na najbliższy sezon.

– Zdecydowaliśmy się na kontynuację współpracy z trenerem Sarnikiem, ponieważ dobrze zna katowickie środowisko hokejowe. W poprzednim sezonie przejął zespół w trudnym momencie i w naszej opinii dobrze poradził sobie z postawionym przed nim zadaniem. Dlatego uważamy, że uczciwie jest dać mu szansę na poprowadzenie GKS-u Katowice od początku kolejnego sezonu. Dla nas był to oczywisty wybór w obecnej sytuacji – mówi Roch Bogłowski, dyrektor sportowy hokejowej GieKSy.

Reklama

Szkoleniowiec GKS-u to były reprezentant Polski. Siedem razy reprezentował nasz kraj na Mistrzostwach Świata. Przez wiele lat kariery zawodniczej należał do czołowych polskich napastników. Wielokrotnie sięgał po medale mistrzostw Polski, w tym w barwach GieKSy. Po zakończeniu kariery sportowej, rozpoczął pracę w roli trenera. Od lipca 2017 r. pracuje w sztabie GKS-u.

– Dla mnie to ogromna szansa i bardzo się cieszę, że nadal mogę prowadzić GKS Katowice. Otaczają mnie świetni fachowcy, dlatego uważam, że udźwignę ciężar odpowiedzialności i zrobimy razem, co w naszej mocy, by ta drużyna prezentowała najlepszy poziom – mówi Piotr Sarnik.

Przypominamy, że kilka tygodni temu klub rozwiązał umowy z wszystkimi hokeistami, nowego trenera czeka więc zadanie skompletowania całego składu na najbliższy sezon. W mediach pojawiają się różne nazwiska potencjalnych zawodników, w tym m.in. kapitana drużyny z poprzedniego sezonu Grzegorza Pasiuta czy wcześniej związanego z GKS-em, a ostatnio grającego w Jastrzębiu Rohtli. Wszystko to są jednak spekulacje, a żadne nowe kontrakty jak do tej pory nie zostały podpisane.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
2 + 6 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.