Marcin Krupa prezydent Katowic / fot. InfoKatowice.pl
Reklama

Prezydent Katowic jest szeroko krytykowany za decyzję o odłożeniu otwarcia przedszkoli i żłobków, choć sam mówi, że od 18 maja podobno miasto jest już gotowe. Co ciekawe, Marcin Krupa o decyzji o utrzymaniu zamknięcie żłobków i przedszkoli poinformował na swoim prywatnym profilu Facebookowym, a na stronie Urzędu Miasta Katowice tej informacji nie znajdziemy.

Ludzie pracują, albo przynajmniej chcieliby utrzymać pracę, a z dziećmi coś trzeba zrobić. Nie każdy ma gwarantowany partyjny etat albo basenową fuchę załatwioną po koleżeńsku. Noszenie maseczek to już praktycznie fikcja, podobnie trzymanie od siebie dystansu. Rękawiczek w sklepach już nie ma, podobnie jak strachu przed koronawirusem.

Abstrahując od decyzji o otwarciu żłobków i przedszkoli – czy słuszna czy niesłuszna – to miasto nie zrobiło nawet testów pracownikom tych jednostek. Gdy dopytywaliśmy w tej sprawie, to miasto jak zwykle powiedziało jak najmniej się da i jak najbardziej ogólnie – „obserwują i analizują”. Bez jednoznacznej deklaracji oczywiście pojawiło się też standardowe „w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców”.

Wczorajszy komunikat miasta o zamkniętych żłobkach był nie miejski. Był Marcina Krupy, na jego prywatnym profilu, gdzie prywatnie blokuje mieszkańców. Ci mieszkańcy, zablokowani nie mogli dowiedzieć się od niego że żłobki i przedszkola pozostają zamknięte.

Miasto nie wrzuciło swojego komunikatu na stronę, a jedynie zrobili to, co ostatnio robią często w urzędzie. Udostępnili na Facebookowym profilu miasta, które liczy ponad 100 tys. osób, post z prywatnego profilu Marcina Krupy. W trakcie epidemii koronawirusa stało się to w mieście normą. Trochę pozostaje niesmak po tym, jak człowiek zda sobie sprawę, że miejska promocja pracuje na prywatę akurat chwilowo rządzącego miastem Krupy.

Reklama

3 KOMENTARZE

  1. Ja tu nie widzę żadnego jadu.
    Ja widzę jedynie brak kompetencji i profesjonalizmu po stronie Urzędu Miasta.
    Zapadła taka decyzja ze strony Prezydenta Miasta ok, rozumiem, ale to taka decyzja (pisemna) powinna być opublikowana na stronie internetowej UM, bo po to ona jest i po to ją finansujemy z naszych podatków, i do niej ewentualnie powinien być komentarz w formie wideo, ale nie z prywatnego konta z fb tylko z oficjalnego kanału.

  2. Zgadzam się, jad. Co by nie zrobił – krytyka. A przecież to chodzi o bezpieczeństwo najmłodszych! Dobrze zrobił. Mądra decyzja!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
30 + 15 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.