Która z dzielnic Katowic jest najbezpieczniejsza do mieszkania? Zrobili ranking. Serwis Otodom przygotował ranking oceniający miejsca, w których się mieszka. Pod uwagę wzięto też poszczególne dzielnice Katowic. Można było przyznać od 1-5 punktów w kilkunastu kategoriach – w tym bezpieczeństwo. Która z dzielnic wypadła najlepiej, a która najsłabiej?

“Czy ta nieruchomość znajduje się w bezpiecznej dzielnicy?” – to jedno z częstych pytań stawianych przez osoby poszukujące nowego mieszkania lub domu. W rankingu dzielnic zapytano ponad 1,6 tys. mieszkańców Katowic o poziom bezpieczeństwa.

Ankietowani zostali poproszeni o ocenę prawidłowości dwóch stwierdzeń. Pierwsze z nich brzmiało: “W mojej dzielnicy czuję się bezpiecznie. Nie boję się po niej poruszać, ani wracać do domu po zmroku”. Drugie sformułowanie natomiast dotyczyło bezpieczeństwa dzieci podczas spędzania czasu poza domem.

Najlepiej wypadła dzielnica Brynów-Osiedle Zgrzebnioka, która z oceną 4,33 w skali od 1 do 5 wyprzedziła między innymi Osiedle Tysiąclecia (4,07), Kostuchnę (4,14) i Murcki (4,15). Te dwa ostatnie obszary Katowic jeszcze przed trzema laty zajmowały kolejno pierwsze i drugie miejsce. W tej edycji zwycięski tytuł przypadł jednak dzielnicy znanej również jako “ptasie osiedle”, która wyszła na prowadzenie z oceną 4,33.

Wyniki rankingu wskazują, że mieszkańcy Brynowa-Osiedla Zgrzebnioka nie mają powodów do obaw przed poruszaniem się po zmroku. Nie muszą również niepokoić się o swoje najmłodsze pociechy, gdy spędzają one czas poza domem. Z czego wynika tak wysoko oceniany poziom bezpieczeństwa w tej dzielnicy Katowic?

„To część miasta z zabudową jednorodzinną. Nieruchomości w tych rejonach są bardzo drogie, co skutecznie ogranicza wiele problemów społecznych, które spotkać można w innych dzielnicach” – informuje Michał Marciniak, z jednego z biur nieruchomości.

Znacznie mniej bezpiecznie według mieszkańców Katowic jest w Śródmieściu (3,37), zwłaszcza jeśli wziąć pod uwagę podkategorię związaną z bezpieczeństwem dzieci. Ex aequo na 17 miejscu wraz ze Śródmieściem znalazła się Dąbrówka Mała, a tuż za nią utrzymująca swoją poprzednią pozycję dzielnica Załęże. Zamknięcie rankingu przypadło dzielnicy Szopienice-Burowiec z wynikiem 3,04.

5 KOMENTARZE

  1. Na osiedlu tzw.ptasim wszyscy prawie sie poruszaja samochodem wiec czuja sie bezpiecznie a dzieci wieczorem raczej nie maja gdzie isc !!! Chyba tylko na boisko szkolne na kukułek !!! Stad tez wysoko w rankingu!!!

  2. Wcale mnie nie dziwi że burowiec jest na końcu. To już załęże bezoiecznejsze niż ta kraina latających noży. Makabra.
    Ja osobiście mieszkam przy centrum i czuję się tu bardzo dobrze. Bezpieczna okolica. Mimo że to centrum miasta. Także to centrum też znajduje się coś za nisko.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
23 + 18 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.