Akcja 'Łapmy wodę" / fot. Jacek Kachel / UM Bielsko-Biała

Na Rynku w Katowicach będą chodzić na szczudłach. Z powodu suszy. Fundacja ekologiczna Arka w najbliższy czwartek 21 maja rusza z ogólnopolską akcją „Łapmy wodę”. Happening inaugurujący akcję odbędzie się na Placu Kwiatowym w Katowicach. Pojawi się ogromna niebieska wstęga i animatorzy na szczudłach.

Arka chce zwrócić uwagę na problem suszy, nakłonić w miarę możliwości ludzi do gromadzenia deszczówki oraz poszanowania naszych zasobów wodnych.

„W ramach akcji zamierzamy promować program małej retencji, nakłaniać mieszkańców do zakładania instalacji gromadzenia wody deszczówki, tworzenia ogrodów deszczowych oraz prowadzić szeroką kampanię edukacyjną w placówkach oświatowych, organizacjach i instytucjach. – tłumaczy Wojciech Owczarz, prezes Arki.

W trasę wyruszy też „Wodne Mobilne Centrum Edukacji Ekologicznej”. To specjalny samochód wyposażony w ekologiczne atrakcje. Dotarł już do 20 tys. uczniów z warsztatami i lekcjami przyrodniczymi.

„Zajęcia w tym niecodziennym Mobilnym Centrum Edukacji Ekologicznej pomyślano tak, by poprzez zabawę uczestnicy mogli uczyć się zasad funkcjonowania nowoczesnych instalacji ekologicznych związanych z gospodarką wodną. Pojazd ma zamontowane wiatraki i systemy solarne służące do zajęć o pożytkach ze stosowania odnawialnych źródeł energii, co także jest związane z wodą, gdyż do produkcji prądu zużywamy ogromne ilości wody z polskich rzek” – informuje Arka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
23 − 12 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.