Reklama

Urząd przebada pracowników. Pod kątem COVID-19. “Zdrowie jest dziś priorytetem”

AM

Maseczka ochronna / fot. InfoKatowice.pl
Reklama

Urząd przebada pracowników. Pod kątem COVID-19. Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego przebada wszystkich swoich pracowników. „Zdrowie jest dziś priorytetem” – usłyszeliśmy w urzędzie.

W regionie mamy ponad 5,6 tys. chorych na COVID-19. Liczba chorych ciągle rośnie. Uruchomienie różnego rodzaju programów wsparcia dla regionu – w tym biznesu i turystyki – oraz bieżąca obsługa funduszy unijnych, to m.in. to czym zajmują się pracownicy Urzędu Marszałkowskiego.

COVID-19 mógłby pracę urzędu mocno sparaliżować.

„Po analizie sytuacji pandemicznej związanej z rozprzestrzenianiem się epidemii koronawirusa w naszym województwie oraz potwierdzeniem jednego przypadku koronawirusa wśród pracowników Urzędu Marszałkowskiego, podjęto decyzję o przeprowadzeniu badań przesiewowych wśród pracowników. Badania realizowane są w ramach projektu w 90% finansowanego z funduszy europejskich” – wyjaśnia Sławomir Gruszka, rzecznik marszałka.

Reklama

Badanie jest dobrowolne dla pracowników Urzędu Marszałkowskiego. „Na chwilę obecną planowane jest przeprowadzenie badań wśród niemal 1000 pracowników, którzy zadeklarowali chęć uczestnictwa” – dowiedzieliśmy się w urzędzie.

Koszt przeprowadzenia pojedynczego badania wynosi 190 zł.

„Skala wykonywanych testów na koronawirusa jest istotna z perspektywy specyfiki działania Urzędu i braku możliwości całkowitego wykluczenia kontaktu między pracownikami oraz klientami i podmiotami zewnętrznymi. Pozwoli to na podjęcie odpowiednich środków zaradczych w celu zaostrzenia izolacji społecznej pracowników, ochrony ich zdrowia oraz zapewnienia ciągłości pracy Urzędu Marszałkowskiego, który w obecnej sytuacji realizuje ważne zadania dla służby zdrowia, przedsiębiorców czy mieszkańców” – tłumaczy Sławomir Gruszka.

Reklama

Brak komentarzy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
12 + 8 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

css.php
Ładowanie