Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna podała najnowsze statystyki odnośnie naszego regionu. W województwie śląskim mamy już ponad 5,1 tys. chorych. Niestety zmarł kolejny mieszkaniec Katowic.

W szpitalu w Kędzieżynie-Koźlu walkę z chorobą przegrał 81-letni katowiczanin. W sumie w regionie przybyło 138 chorych.
Zakażenie koronawirusem wykryto w próbkach pobranych od: 81 pracowników 5 kopalń, 4 mieszkańców Bytomia (najstarszy 74, najmłodszy 32 lata), 2 mieszkańców Mikołowa (w średnim wieku i w sile wieku), starszego mieszkańca powiatu żywieckiego, młodej mieszkanki Tarnowskich Gór, 3 mieszkańców Katowic (2 starszych mężczyzn i kobieta w średnim wieku) , starszego mieszkańca Bielska-Białej, 3 mieszkańców powiatu tarnogórskiego (2 mężczyzn: w sile wieku i w średnim wieku oraz kobieta w średnim wieku), 2 starszych mieszkańców Siemianowic Śląskich, 2 mieszkańców Będzina (kobieta w średnim wieku i mężczyzna w sile wieku), 2 mieszkańców powiatu gliwickiego (kobieta w średnim wieku i starszy mężczyzna), starszego mieszkańca Rudy Śląskiej, mieszkanki Zawiercia w średnim wieku, mieszkanki Rybnika w średnim wieku, 2 mieszkańców Chorzowa (mężczyzna w sile wieku i młoda kobieta), 2 młodych mieszkańców Gliwic, 4 kolejnych mieszkańców Bytomia (najmłodszy 7, najstarszy 42 lata), młodej mieszkanki Wodzisławia Śląskiego, 3 mieszkańców Piekar Śląskich (dziecko i 2 mężczyzn: w średnim wieku i w sile wieku), 3 mieszkańców Zabrza (2 dzieci i młoda kobieta), 2 mieszkańców Imielina w średnim wieku, młodej mieszkanki powiatu bielskiego, 2 mieszkanek powiatu pszczyńskiego (młoda i w sile wieku), mieszkańca Czechowic-Dziedzic w sile wieku, mieszkanki Tychów w średnim wieku, 2 kolejnych mieszkanek Rudy Śląskiej (starsza i w średnim wieku), starszej mieszkanki Jaworzna, 3 mieszkańców powiatu cieszyńskiego (2 kobiety w średnim wieku i mężczyzna), 2 mieszkańców Jastrzębia-Zdroju (młoda kobieta i mężczyzna w sile wieku), 3 mieszkańców Mysłowic (2 starszych i młody).

Z danych sanepidu na wczoraj mieliśmy 247 chorych mieszkańców Katowic.

Aktualna sytuacja epidemiologiczna w woj. Śląskim (16.05 godz. 10.00):

– liczba osób poddanych kwarantannie domowej na podstawie decyzji organów Państwowej Inspekcji Sanitarnej / ostatni raport– 7 514 / 7 022

– liczba osób hospitalizowanych z powodu podejrzenia/zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 /ostatni raport – 402 / 396

– liczba osób pozostających pod nadzorem epidemiologicznym /ostatni raport – 8 447 / 8 324

– liczba próbek zbadanych w ostatnich 24 godzinach w woj. śląskim – 1 925

– liczba próbek zbadanych w woj. śląskim łącznie – 50 055

– liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim / ostatni raport – 5 132 / 4 994

– liczba ozdrowieńców (osoby z potwierdzonym COVID-19, które wyzdrowiały) / ostatni raport – 1 061 / 1 061

– liczba zgonów / ostatni raport – 175 / 173

W woj. śląskim odnotowano kolejne zgony. W szpitalu w Kędzierzynie-Koźlu zmarł 81-letni mężczyzna z Katowic, a w szpitalu w Tychach 71-letnia kobieta z powiatu lublinieckiego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
26 + 2 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.