Parking / fot. Erdem Yildiz

Za parkowanie kartą w Katowicach zapłacimy najwcześniej w czerwcu. Radni muszą zagłosować i zmienić obowiązującą uchwałę. Katowice zamontowały 50 dodatkowych parkomatów w Strefie Płatnego Parkowania (SPP), które mają umożliwić płacenie kartą.

O tym, że miasto instaluje parkomaty informowaliśmy na początku maja. Ciągle będzie można korzystać też ze starych urządzeń.

„W nowych urządzeniach będzie można płacić kartą. Zasilane będą baterią słoneczną. Na zakup 50 nowych urządzeń, system informatyczny oraz nowy system kontroli miasto przeznaczyło około 2 mln zł” – poinformował katowicki magistrat.

Wcześniej miasto tłumaczyło, że uruchomienie nowych urządzeń będzie zależało od stanu epidemii, ale zagłosować w tej sprawie muszą też katowiccy radni.

„„Regulamin pobierania opłat w Strefie Płatnego Parkowania miasta Katowice (SPP)” nie przewiduje uiszczania opłat za pomocą kartę. Dlatego trzeba go zmienić, a najbliższa sesja odbędzie się pod koniec maja.

„MZUiM zawarł umowę z podmiotem odpowiedzialnym za dokonywanie rozliczeń ww. płatności. Tym samym zaistniała techniczna możliwość realizacji opłat w Strefie za pomocą opisanej funkcjonalności” – czytamy w uzasadnieniu do uchwały.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
24 − 5 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.