Pobieranie próbek przy kopalni Murcki-Staszic / fot. PGG

Na Śląsku mamy prawie 4,3 tys. zakażonych. Wczoraj w kraju przybyło 595 nowych zakażeń, aż 492 odnotowano w naszym regionie. To głównie pracownicy kopalń, którzy są masowo testowani.

„Możemy powiedzieć, że średnio około 17% osób, które przebadano wśród górników to są osoby, u których stwierdzono występowanie koronawirusa. Na szczęście zdecydowana większość górników przechodzi to zarażenie w sposób albo bezobjawowy, albo z bardzo niewielkimi objawami” – mówił wicepremier Jacek Sasin podczas briefingu prasowego w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim. – „Jesteśmy przygotowani do tego, żeby reagować w każdym momencie, w którym będą się ewentualnie ujawniały nowe ogniska epidemii” – podkreślił.

Zakażonych jest ponad tysiąc górników i około 700 członków ich rodzin.

„Chcemy tą akcję kontynuować aż wszyscy górnicy z tych 5 zakładów wydobywczych zostaną przebadani. Najpóźniej w czwartek ta akcja zostanie zamknięta. Z dobrych informacji należy zakomunikować, że od kilku dni spada również liczba osób w województwie śląskim, którzy są hospitalizowani na oddziałach szpitali zakaźnych oraz w szpitalach jednoimiennych. Tylko 26 górników wymagało potrzeby leczenia szpitalnego” – dodał wojewoda śląski Jarosław Wieczorek.

Z danych sanepidu na wczoraj wnika, że w Katowicach mamy 220 chorych, a 408 osób poddanych jest kwarantannie. 5 osób zmarło.

Najwięcej zakażonych po wojewódzkie śląskim (niemal 4,3 tys. zakażonych) ma województwo mazowieckie ponad 2,8 tys. chorych. Trzecie jest wielkopolskie, które ma ponad 2 tys. stwierdzonych przypadków.

1 Komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
29 − 22 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.