Reklama

Od poniedziałku w Katowicach uruchamiają sieć 5G

AM

foto: Jacek Waszut-Wójkowski
Reklama

Od poniedziałku w Katowicach uruchamiają sieć 5G. Sieć ruszy na częstotliwości 2,6 GHz TDD. W sumie Polkomtel (Plus) uruchomi sieć 100 nadajników w 7 polskich miastach – Warszawie, Gdańsku, Łodzi, Poznaniu, Szczecinie, Wrocławiu i Katowicach.

„To bardzo ważny moment dla naszej Grupy i naszych Klientów. Wdrażamy pierwsze komercyjne 5G dostępne tu i teraz. 10 lat temu jako pierwsi wprowadziliśmy do polskich domów LTE. Dzisiaj, jako lider technologiczny polskiego rynku mediów i telekomunikacji, wprowadzamy w Polsce pierwszą komercyjną sieć 5G, z której będą mogli korzystać klienci Plusa” powiedział Mirosław Błaszczyk, prezes Cyfrowego Polsatu i Polkomtela, operatora sieci Plus.

Sieć już wprowadza do sprzedaży smatphony i routery, które obsługują nowe możliwości, które daje 5G. 100 nadajników przez firmę Ericsson zostało zainstalowanych w marcu, w kwietniu przeszły pomyślne testy. W pierwszej fazie na terenie 7 polskich miast 5G obejmie około 900 tys. osób.

Druga faza to kolejne 600 nadajników w Warszawie i okolicach.

„Kiedy ktoś mnie pyta, co to jest 5G, odpowiadam: to nowa jakość internetu i po prostu wolność. 5G to możliwość pełnego i swobodnego korzystania w sposób bezprzewodowy ze wszystkiego, co daje internet w dowolnym miejscu, w jakim się znajdujemy” – mówi Maciej Stec, wiceprezes ds. Strategicznych Cyfrowego Polsatu i Polkomtela, operatora sieci Plus.

5G w Plusie według założeń operatora umożliwi m.in. nową jakość rozrywki w dowolnym miejscu i czasie w technologii mobilnej – np. oglądanie filmów w ultra wysokich rozdzielczościach, transmisje sportowe, wydarzeń i programów w wysokiej rozdzielczości (4K, a nawet 8K) czy też korzystanie z technologii cloud gaming, umożliwiającej użytkownikom dostęp do gier komputerowych bez pobierania ich na urządzenie.

Reklama

14 KOMENTARZE

  1. Jako pierwsi zgłosili się na ochotnika do bycia kontrolowanym na każdym kroku. Teraz w 5 minut będą mieli na widelcu kogo chcą. Gratulacje dla swinek doświadczalnych jakimi są Katowiczanie. Zaraz się do szczepionek pierwsi zgłosicie.

  2. Czy ten Slask jest jakimś polem testowym? Czy nie zrobili juz testowego “osiedla śmierci” w Gliwicach, gdzie sa juz anteny, a ludzie umieraja na raka? Czy to, ze na Śląsku jest najwieksza ilosc zachorowan na korone – ma jakis zwiazek z instalowaniem tam 5G ?

  3. 10W/m2 na twarz .Porażać czas zacząć.Ni i do tego trzeba doliczyć 40tys satelit Muska “Starlink ” Użyje Pasma Ku i fal mikrofalowych.Dodatkowo zaśmieci i podświetli niebo w nocy.O użyciu tych satelit do inwigilacji nie wspominając.

  4. Promienie mikrofal będą przenikać przez nasze organizmy już na każdym kroku. Zwłaszcza dzieci są na to podatne, a potem dziwota że tyle alergii czy innych problemów zdrowotnych. Rozregulują już nas kompletnie. Wcześniej bynajmniej można było sie zabezpieczyć przed GSM (jony srebra), ale przed tym nie ma ucieczki żadnej już.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
29 − 26 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

css.php
Ładowanie