Reklama

W Katowicach bezpłatnie zrobią testy medykom na obecność koronawirusa

D. Frost

Mobilny punkt pobrań przy ulicy Paderewskiego / fot. Diagnostyka
Reklama

W Katowicach bezpłatnie zrobią testy medykom na obecność koronawirusa. Darmowe testy wykona laboratorium medyczne Diagnostyka. Ruszyły już dzisiaj

Laboratorium ruszyło z akcją „Badamy-Wspieramy”, pod tą nazwą kryją się darmowe testy na obecność koronawirusa dla medyków. Próbki pobierane są w mobilnym punkcie pobrań na parkingu Laboratorium Diagnostyki, przy ul. Paderewskiego 32c.

Laboratorium i partnerzy projektu zapłacą za testy.

 „Pracownicy służby zdrowia odgrywają kluczową rolę w walce z pandemią koronawirusa, stanowiąc przy tym grupę podwyższonego ryzyka zachorowania na Covid-19. Wyzwanie stanowi ograniczony dostęp do testów dla personelu medycznego poza szpitalami, co może skutkować dalszym rozprzestrzenieniem się epidemii. W odpowiedzi na to ruszamy, tym razem w Katowicach, z kolejnymi, bezpłatnymi testami na obecność SARS-CoV-2 dla wybranych grup medyków” – powiedział prof. Jakub Swadźba, prezes zarządu Diagnostyka.

Badania realizowane będą przy zachowaniu standardów bezpieczeństwa epidemiologicznego zarówno dla pacjentów jak i obsługującego ich personelu. Pobranie próbek przeprowadzane będzie metodą RT-PCR, przy użyciu testów wielogenowych, z certyfikatem  CE-IVD, zgodnych z rekomendacjami WHO, tych samych, jakie wykonywane są przez Diagnostykę dla szpitali zakaźnych i szpitali jednoimiennych.

Wymazy pobierane są od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00-15.00. Pobranych zostanie maksymalnie 120 próbek dziennie.

Pracownicy służby zdrowia będą  mogli umówić się na pobranie, rezerwując termin poprzez stronę: www.dlamedykow.diagnostyka.pl , a obsługiwani będą przez personel punktu w odstępach 20-minutowych.

Testy przeznaczone są dla: lekarzy, stomatologów, diagnostów laboratoryjnych, fizjoterapeutów, pielęgniarek i położnych oraz ratowników medycznych.

Reklama

1 Komentarz

  1. I tak to powinno wyglądać. Swoi wspierają swoich po fachu. Wtedy gdy się odmawia pomocy medykom – pojawia się inicjatywa prywatnej placówki. Brawo Diagnostyka! Inicjatywa wzorcowa zwłaszcza w dobie ogólnoświatowego kryzysu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
19 − 5 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

css.php
Ładowanie