Silesia Rebels pokazała zwiastun dokumentu o sobie. Ciągle rekrutują chętnych

D. Frost

Silesia Rebels pokazała zwiastun dokumentu o sobie. To najstarsza drużyna futbolu amerykańskiego na Śląsku. W klubie właśnie trwają prace nad pełnometrażowym filmem dokumentalnym.

Film Rebelianci: Powstanie, opowiada o pasjonatach, którzy pomimo swoich codziennych obowiązków pracy, studiów czy rodziny, trenują futbol amerykański, nieraz ciężej niż niejeden zawodowy sportowiec.

“Sam pomysł stworzenia filmu chodził mi po głowie już od wielu miesięcy. W październiku 2018 roku, kiedy przejąłem klub, sytuacja nie należała do najprostszych. Zadłużenie klubu i degradacja do drugiej ligi nie dawały nam pewnej przyszłości. Dzięki funduszom z miasta Katowice oraz od innych sponsorów sytuacja zaczęła się klarować. Zakontraktowaliśmy trenera Johna Andersona z Texasu, rozgrywającego Julio Vazquesa z Meksyku oraz z ościennych klubów do drużyny dołączyło ponad 20 nowych zawodników z doświadczeniem, którzy uwierzyli w nasz plan i chcieli go wspólnie z nami realizować. Później zaczął się sezon, 9 wygranych pod rząd, finał i powrót do najwyższej klasy rozgrywkowej” – mówi prezes klubu, Jarosław Kopciuch.

Reklama

Dużyna liczy ponad 60 zawodników z 23 okolicznych miast i gmin m.in. takich jak Gliwice, Zabrze, Bytom, Katowice, Siemianowice Śląskie czy Dąbrowy Górniczej.

“Wszystkie osoby, które szukają nowych sportowych wrażeń zapraszamy do spróbowania się w naszej drużynie. Mamy zawodników którzy ważą od 75kg do nawet 140kg. Bariera wiekowa również nie jest problemem, ponieważ najstarsi zawodnicy są grubo po “czterdziestce”. Osoby chętne, zachęcamy do kontaktu przez nasze media społecznościowe.”- dodaje Jarosław Kopciuch.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
12 + 3 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.