Teren pomiędzy ulicami Leopolda, Bohaterów Monte Cassino i Wiertniczą / fot. Katowice.eu
Reklama

Miało być osiedle mieszkaniowe, będzie nowy park. Jaki? O tym zdecydują mieszkańcy. Katowice zapytają mieszkańców co zrobić z terenem pomiędzy ulicami Leopolda, Bohaterów Monte Cassino i Wiertniczą.

Do konsultacji społecznych, które ogłosił zarządzeniem prezydent Katowic mogą przystąpić mieszkańcy Bogucic, Zawodzia i Dąbrówki Małej.

Reklama

To teren rekreacyjny o powierzchni ok 7,5 ha, który miał zostać przeznaczony na zabudowę mieszkaniową. Tak się nie stanie, powstanie tam nowy park na gruntach miejskich. W tym celu wszczęto procedurę zmiany planu miejscowego.

„Teren ten stanowi cenną przyrodniczo przestrzeń, oprócz naturalnych zbiorowisk roślinnych w wyniku działań programu „Inicjatywa lokalna” powstała tutaj już łąka kwiatowa (przy ul. Leopolda) oraz ustawiono domy dla owadów” – podkreśla katowicki magistrat.

Od kilku lat lokalne stowarzyszenia i mieszkańcy Bogucic i Dąbrówki Małej starają się, by miejscowe plany dla tego obszaru zostały zmienione. W celu zachowania terenów zielonych oraz zbiornika wodnego. Działania są wspierane przez Radę Jednostki Pomocniczej nr 13 Bogucice oraz Radę Jednostki Pomocniczej nr 14 Dąbrówka Mała.

O tym jak będzie wyglądał docelowy park zdecydują m.in. mieszkańcy Katowic.
Prezydent Katowic wydał zarządzenie o przeprowadzeniu konsultacji w tej sprawie.

„Konsultacje społeczne mają na celu zebranie propozycji, uwag i opinii mieszkańców w sprawie przyszłego zagospodarowania terenu znajdującego się u zbiegu ulic Leopolda, Bohaterów Monte Cassino i Wiertniczej – czytamy w zarządzeniu. Konsultacje mają zakończyć się z dniem 30 czerwca.
Mieszkańcy mogą wypowiedzieć się na dwa sposoby, przy pomocy ankiety online, która nie jest jeszcze dostępna, ma być uruchomiono od 21 kwietnia oraz mailowo na adres: : konsultacje@katowice.eu.

„Propozycje, uwagi i opinie mieszkańców w kwestii proponowanych funkcji i zakresu przedsięwzięcia będą stanowić podstawę do zlecenia koncepcji przyszłego zagospodarowania terenu u zbiegu ulic Leopolda, Bohaterów Monte Cassino i Wiertniczej – czytamy w zarządzeniu.

Reklama

2 KOMENTARZE

  1. Tylko trzeba zaznaczyć że w trakcie kampanii prezydenckiej niejaki Marcin obecnie panujący pokazywał wizualizacje i plany parku obejmującego 15 ha a nie 7 ha
    Jakimś dziwnym cudem po wyborach została przepchnięta na radzie miasta zmiana MPZP pozwalająca na całych 15ha budować blokowiska praktycznie bez ograniczen

    Teraz sie jorgneli i „wielce łaskę robią” że jednak na 7ha będzie park….

    Jak w żarcie o Rabinie i kozie….

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
18 + 15 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.