Dron w Katowicach / fot. Policja

Dron latał nad Katowicami. Upominał mieszkańców i kazał im pozostać w domach. Komunikaty można było usłyszeć tym razem nie z radiowozu, ale z nieba. Dron latał w centrum miasta, nad Doliną Trzech Stawów i Parkiem Kościuszki.

Urządzenie policjanci wykorzystali dzięki wsparciu miasta, które wykorzystuje je do badania kominów pod kątem spalania odpadów. Do akcji użyto sprzętu firmy FlyTronic.

– Stworzony przez inżynierów z Flytronic system został wczoraj sprawdzony nie tylko w terenie. Dyżurny otrzymał dostęp do serwera, który w czasie rzeczywistym przekazywał informacje o położeniu oraz obraz z bezzałogowej jednostki patrolowej, a także umożliwił transmisje dźwięku przez zainstalowany megafon. Policjanci i strażnicy wysłali do drona wcześniej przygotowane komunikaty za pośrednictwem internetu, radiostacji i telefony komórkowego. System ten pozwala na monitorowanie terenu z dużej odległości i daje czas na odpowiednią reakcję służb, zwłaszcza w sytuacjach monitorowania dużej liczby ludzi lub rozległego obszaru – wyjaśnia Agnieszka Żyłka z katowickiej policji.

Przypomnijmy, obowiązują na terenie całego kraju ograniczenia w poruszaniu się, zamknięto parki, skwery, wychodzić można tylko w konkretnym i ważnym celu.

Mieszkańcy dopytywali wczoraj policjantów m.in. czy mogą się udać na działkę. Tutaj mundurowi odpowiadali, że tak, ale nie w celu np. grillowania, można np. w celu podlania kwiatów czy oporządzenia ogródka.

1 Komentarz

  1. Czym różni się grilowanie na działce od grilowania na własnym przydomowym ogrodzie czy tarasie ???? MOŻE JEST MNIEJ SZKODLIWY TEN PRZYDOMOWY WIRUS OD TEGO DZIAŁKOWEGO??? Relaks jest wskazany tylko dla tzw. “Posiadaczy” – GŁUPOTA

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
9 + 13 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.