Rośnie liczba osób w kwarantannie na Śląsku. Przybywa też potwierdzonych przypadków zakażenia. Sanepid podał najnowsze dane.

Z informacji przekazanych przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną wynika, że w regionie mamy 594 osoby chore (wczoraj było 562) i 3684 poddane kwarantannie (wcześniej 3425). 12 osób wyzdrowiało, niestety 27 w sumie zmarło. Przypomnijmy, w regionie mamy około 4,5 mln mieszkańców.

W Tychach zmarła kobieta w wieku 83 lat, mieszkanka Bytomia.

Przez kolejne co najmniej dwa tygodnie w tzw. izolacji domowej pozostanie 4 mieszkańców Sosnowca – 2 kobiety i mężczyzna w sile wieku oraz młody mężczyzna, mieszkaniec w sile wieku z powiatu bielskiego, kobieta w sile wieku z Rudy Śląskiej, młody mieszkaniec Tychów oraz starsza mieszkanka Mikołowa.

Dodatnie okazało się 8 próbek pobranych od osób ze szpitala specjalistycznego w Bytomiu (to mieszkańcy m.in. powiatów będzińskiego, lublinieckiego, tarnogórskiego) oraz 5 próbek pochodzących od osób pobranych w szpitalu specjalistycznym w Częstochowie.

Dobry stan zdrowia pozwala także na leczenie w domu 11 kolejnych mieszkańców – 7 z nich to mieszkańcy powiatu wodzisławskiego (Mszana, 2 Wodzisław Śl.,2 Pszów, Rydułtowy, Czyżowice). Bez groźnych dla zdrowia objawów zakażenia koronawirusem jest także starszy mężczyzna z powiatu lublinieckiego, kobieta w średnim wieku z powiatu cieszyńskiego, mieszkaniec powiatu gliwickiego w sile wieku oraz mieszkanka z średnim wieku powiatu bieruńsko-lędzińskiego.

Poniżej pełne dane sanepidu dla Śląska na godzina 10.00:

– liczba osób poddanych kwarantannie domowej na podstawie decyzji organów Państwowej Inspekcji Sanitarnej / ostatni raport– 3 684 / 3 425

– liczba osób hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 /ostatni raport – 217 / 223

– liczba osób pozostających pod nadzorem epidemiologicznym /ostatni raport – 7 049/ 6 999

– liczba próbek zbadanych w ostatnich 24 godzinach dla woj. śląskiego – 509

– liczba próbek zbadanych dla woj. śląskiego łącznie /ostatni raport – 7001 / 6 492

– liczba przypadków potwierdzonych labolatoryjnie z wynikiem dodatnim /ostatni raport – 594 / 562

– liczba ozdrowieńców (osoby z potwierdzonym COVID-19, które wyzdrowiały)/ostatni raport – 12 / 12

– liczba zgonów/ostatni raport -27 / 26

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
26 + 19 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.