Wyrzucona rękawiczka przed klatką / fot. InfoKatowice.pl
Reklama

Wzrosła liczba zakażonych w regionie. Kolejna osoba nie żyje podała Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Katowicach. Według służb sanitarnych obecnie w regionie mamy 555 osób zarażonych koronawirusem. Do tyskie szpitala trafił młody mieszkaniec Katowic. 

24 osoby zmarły. Ostatnia ofiara to 87-letni mężczyzna, który zmarł w szpitalu w Tychach. Według danych na wczoraj w Katowicach chorych było 24 osoby, 7 hospitalizowano. Dzisiaj poinformowano o kolejnych 18 przypadkach – w tym mieszkańcach Katowic.

Reklama

Na oddział zakaźny szpitala w Zawierciu z wyraźnymi objawami zakażenia koronawirusem trafiły nastolatka oraz starsza kobieta – obie są mieszkankami Zawiercia.

W szpitalu zakaźnym w Tychach leczyć się będzie młody mieszkaniec Katowic. Tutaj także, decyzją lekarza – epidemiologa, pozostanie starszy mieszkaniec Mysłowic. Z kolei na oddziale zakaźnym szpitala w Chorzowie przebywa kobieta w średnim wieku z powiatu będzińskiego.

4 kolejne próbki pobrane od osób przebywających w szpitalu specjalistycznym w Bytomiu okazały się dodatnie. Groźnego wirusa wykryto także w organizmie mężczyzny w średnim wieku z powiatu częstochowskiego, który przebywa w szpitalu specjalistycznym w Częstochowie.

Z kolei w swoich domach, dzięki dobremu, póki co, stanowi zdrowia oraz niedokuczliwym objawom koronawirusa, przez kolejne tygodnie pod ścisłym nadzorem służb sanitarnych oraz lekarza chorób zakaźnych leczyć się będą: mieszkaniec powiatu cieszyńskiego w średnim wieku, mieszkaniec Bytomia w sile wieku, 2 mężczyzn z Chorzowa w średnim wieku, 2 mężczyzn z Katowic (w sile wieku i w średnim wieku) oraz mężczyzna i kobieta z powiatu myszkowskiego (oboje w sile wieku).

Poniżej dane dla regionu podane przez sanepid o godzinie 10.00:

– liczba osób poddanych kwarantannie domowej na podstawie decyzji organów Państwowej Inspekcji Sanitarnej / ostatni raport– 3 425 / 3 330

– liczba osób hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 /ostatni raport 223 / 205

– liczba osób pozostających pod nadzorem epidemiologicznym /ostatni raport – 6 999 /7 008

– liczba próbek zbadanych w ostatnich 24 godzinach dla woj. śląskiego – 415

– liczba próbek zbadanych dla woj. śląskiego łącznie /ostatni raport – 6 492 /6 077

– liczba przypadków potwierdzonych labolatoryjnie z wynikiem dodatnim /ostatni raport – 555/ 537

– liczba ozdrowieńców (osoby z potwierdzonym COVID-19, które wyzdrowiały)/ostatni raport – 12 / 12

– liczba zgonów/ostatni raport -24/  23

W woj. śląski odnotowano kolejny zgon. W szpitalu w Tychach zmarł mężczyzna w wieku 87 lat.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
11 − 7 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.