Namiot ustawiony przed szpitalem / fot. Komenda Wojewódzka PSP w Katowicach.
Reklama

Wzrosła liczba zdiagnozowanych katowiczan z COVID-19. W Katowicach mamy już 24 osoby zarażone koronawirusem. 5 jest hospitalizowanych.

To dane na godzinę 19.00. 153 osoby pozostają objęte kwarantanną na podstawie decyzji administracyjnej. 676 znajduje się na kwarantannie w związku z decyzją Straży Granicznej.

Reklama

Jak informowaliśmy wcześniej, w szpitalu zmarł mieszkaniec Katowic zarażony koronawirusem. Miał choroby współistniejące.

Przed godziną 18.00 Urząd Wojewódzki informował o kolejnych 15 przypadkach zakażenia w regionie.

Namioty przed szpitalami

Natomiast przed 9 szpitalami na Śląsku strażacy rozstawiają właśnie namioty przeznaczone do triażu pacjentów. Chodzi o szpitale w Zawierciu, Zabrzu, Pilchowicach, Wodzisławiu Śl., Bystrej, Siemianowicach Śl., Bielsku-Białej, Czeladzi i Rudzie Śląskiej. Pierwsze namioty stanęły już trzy tygodnie temu, w pierwszej kolejności przed tymi szpitalami, które mają oddziały zakaźne. Są to placówki włączone w tzw. system podwyższonej gotowości, a tych jest dziś 37. Namioty mają być wykorzystywane przez kadrę medyczną do „wyłapywania” spośród zgłaszających się pacjentów tych osób, które mogą być zakażone koronawirusem. Namioty pełnią więc funkcję przyszpitalnych polowych izb przyjęć.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
21 − 1 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.