Senior na zakupach / fot. InfoKatowice.pl

481 przypadków zarażenia koronawirusem w regionie. Informację podał Śląski Urząd Wojewódzki, niestety mamy w regonie kolejne przypadki zgonu związane z COVID19. Poinformowano też o nowym przypadku z Katowic.

Nowe przypadki to m.in. mieszkanka Chorzowa, w dobrym stanie zdrowia, leczyć będzie się w domu. Podobnie jest w przypadku młodej chorzowianki, dwóch kobiet (młodej i w sile wieku) ze Świętochłowic, nastolatka i mężczyzny z powiatu myszkowskiego, dwóch mieszkańców powiatu lublinieckiego, którzy byli w kwarantannie domowej oraz młodego mieszkańca Katowic. W domu leczyć się będzie także dziecko, będące pod nadzorem sanepidu z Katowic oraz młoda mieszkanka powiatu gliwickiego. Pod nadzorem służb sanitarnych pozostanie także dwóch mężczyzn i kobieta z powiatu cieszyńskiego.

Reklama

W szpitalu w Bielsku-Białej w dobrym stanie z lekkimi objawami zakażenia hospitalizowany był mieszkaniec w średnim wieku z powiatu bielskiego. Tutaj też leczona była wiekowa mieszkanka powiatu bielskiego. Z kolei do szpitala zakaźnego w Raciborzu trafił młody mężczyzna, który był pod nadzorem sanepidu w Rybniku oraz starszy mieszkaniec powiatu wodzisławskiego – pobrane próbki u obu mężczyzn wykazały Covid-19.

W szpitalu w Chorzowie przebywa z kolei mieszkaniec w sile wieku. Koronawirusa wykryto także w próbkach starszej pacjentki szpitala w Zabrzu. W tyskim szpitalu hospitalizowany jest mieszkaniec Katowic w sile wieku.

Dodatnie wyniki potwierdziły próbki pobrane od 8 osób przebywających w szpitalu w Sosnowcu, 17 próbek pobranych w szpitalu specjalistycznym w Bytomiu, 5 w szpitalu wojewódzkim w Częstochowie, 4 pobrane w szpitalu powiatowym w Zawierciu.

Dwa ujemne wyniki wojewódzki sanepid wykazał podczas badań próbek 46-letniej mieszkanki powiatu będzińskiego. Kobieta trafiła trzy tygodnie temu na leczenie do szpitala zakaźnego w Raciborzu – kuracja zlecona przez lekarzy chorób zakaźnych przyniosła efekty i mieszkanka wygrała walkę z groźnym wirusem. Powinna już opuścić raciborski szpital.

Region w liczbach:

Poniżej statystyki sanepidu na godzinę 10.00, gdzie liczba zarażonych było o 8 przypadków mniejsza niż zaktualizowana informacja wojewody.

– liczba osób poddanych kwarantannie domowej na podstawie decyzji organów Państwowej Inspekcji Sanitarnej / ostatni raport– 3 278 / 3 377

– liczba osób hospitalizowanych z powodu podejrzenia zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 /ostatni raport 231 / 205

– liczba osób pozostających pod nadzorem epidemiologicznym /ostatni raport – 7 175 /7 467

– liczba próbek zbadanych w ostatnich 24 godzinach dla woj. śląskiego – 473

– liczba próbek zbadanych dla woj. śląskiego łącznie – 5 482

– liczba przypadków potwierdzonych labolatoryjnie z wynikiem dodatnim /ostatni raport – 481 / 467

– liczba ozdrowieńców (osoby z potwierdzonym COVID-19, które wyzdrowiały)/ostatni raport – 8 / 7

– liczba zgonów/ostatni raport -19 / 17

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
2 + 16 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.