Koronawirus: 2 osoby złamały kwarantannę w Katowicach, kilkanaście dostało mandaty za błąkanie się po mieście. Katowicka policja tylko wczoraj sprawdziła prawie 150 miejsc w Katowicach, skwerów, parków, kontrolowano sklepy, dworce i osoby znajdujące się w kwarantannie. Skontrolowano także 80 pojazdów komunikacji miejskiej.

W sumie 12 osób zostało ukaranych mandatami za złamanie ograniczeń dotyczących poruszania się. Przypomnijmy, wychodzić można jedynie do sklepów, na spacer z psem czy w związku z ważnymi życiowymi potrzebami jak udanie się do pracy. Osoby poniżej 18 roku życia nie mogą same przebywać na zewnątrz. Wyłączone z użytkowania są place zabaw, miejsca rekreacji, parki i skwery.

Reklama

Na ponad 860 osób, których kontrolowana jest kwarantanna w Katowicach, w czwartek odnotowano dwa przypadki, kiedy to naruszono zasady przebywania w odosobnieniu. Nie udało nam się dowiedzieć w jakim rejonie Katowic doszło do naruszenia kwarantanny.

– Zazwyczaj powody łamania kwarantanny są prozaiczne, to wyjście na zakupy czy wyrzucenie śmieci – mówi Agnieszka Żyłka z katowickiej policji.

O ewentualnej grzywnie dla tych osób, zdecyduje teraz sanepid.

1 Komentarz

  1. Te mandaty głupota kur***
    Czy za wyjście z psem do wybiegu który jest na skraju parku dostał bym mandat czy nie?
    Nie powinna się zbierac grupa ludzi racja tylko jak nazwać kolejki przed biedronkami i w środku też 1 kasa i kolejka
    Ludzie też debile po co w 2 na zakupy
    Dla ludzi po 65 jakieś tam bonusy są a co dla cukrzyka a no tak niech stoi się męczy w kolejce z wszystkimi najwyżej padnie jak ma niski cukier

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
27 − 19 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.