FOTO: Infokatowice.pl

Miejska Biblioteka Publiczna w Katowicach ma dobrą wiadomość dla rodziców zmartwionych, że ich dzieci nie mogą uczestniczyć w cotygodniowym Czytaniu na dywanie. Pod koniec marca ruszyła akcja Bajka przez telefon, która ma pomóc najmłodszym czytelnikom aby nie odczuli zbyt dotkliwie zamknięcia biblioteki.

– Z powodu zagrożenia epidemicznego biblioteka przenosi działalność do Internetu oraz na telefon, z czego zrodziła się akcja “Bajka przez telefon”. Z pewnością ucieszą się z tego rodzice pracujący w domach – mówi Antonina Szymitowska z Działu Metodyki, Analiz i Promocji MBP w Katowicach.

Na czym polega akcja? Filie nr 12, 23 oraz 30 przyjmują od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 10.00 telefoniczne (pod numerem: 506 614 030) oraz mailowe (promocja@mbp.katowice.pl) zgłoszenia od rodziców, którzy chcieliby, aby bibliotekarki poczytały ich dzieciom przez telefon. Czytanie odbywać się będzie w godz. od 10.00 do 13.00, poprzez oddzwanianie na numer telefonu podany przez rodzica. Dodatkowo raz dziennie na profilu FB Filii nr 12 prowadzone będzie Czytanie na ekranie. Panie bibliotekarki czytają bajki, stworzone… przez nie same!

Więcej informacji o samej akcji jak i bajkach, które będą czytane, udzielają pracownicy ww. filii, którzy zachęcają do przyłączenia się do tej świetnej inicjatywy. Więcej informacji na temat akcji można znaleźć na stronie www.mbp.katowice.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
12 + 29 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.