FOTO: Vardges Muradyan

Rząd wprowadził zakaz korzystania z wypożyczalni rowerów. W Katowicach miała wypożyczalnia wystartować jutro tj. 1 kwietnia. Wiadomo, że miasto chciało na rowery wydać 2,3 mln zł.

Na razie nie wiadomo czy i jaka część tych pieniędzy zostanie w mieście. Wszystko zależy od zapisów w umowie, o którą wystąpimy.

Wiadomo, że miasto chciało uruchomić 60 stacji. Na nasze pytania odnośnie tego czy magistrat uważa, że rowery są bezpieczniejszym środkiem transportu od autobusów i tramwajów oraz czy nie jest to kolejny sposób na zakażenie się wirusem, miasto odpowiedziało, że to miła być alternatywa dla komunikacji miejskiej.

Reklama

W związku z zagrożeniem epidemicznym dezynfekowane są przystanki, pojazdy komunikacji miejskiej i w ten sam sposób będą rowery, co nie oznacza, że można zapomnieć o zachowaniu szczególnej ostrożności i indywidualnych środkach ochrony, o których rekomendujemy pamiętać nawet podróżując prywatnym samochodem – a jak już Panu tłumaczyłam, co przedstawiliśmy również w informacji prasowej, samo uruchomienie systemu miejskich rowerów da alternatywę transportową, bo tysiące ludzi jednak codziennie musi dojeżdżać do pracy – tłumaczyła Ewa Lipka, rzecznik katowickiego magistratu.

Dzisiaj premier Mateusz Morawiecki wprowadził zakaz korzystania z miejskich rowerów.

1 Komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
20 + 21 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.