Objęta kwarantanną mieszkanka Katowic poszła na zakupy. Teraz kobiecie grozi wysoka grzywna, nawet 30 tys. zł i więzienie. Wcześniej próbowała oszukać policjantów, że nie jest objęta kwarantanną. Tymczasem w tyskim szpitalu zakaźnym zmarła 70-letnia mieszkanka gminy Woźniki. Służby wojewody poinformowały też o kolejnych zakażeniach, w tym mieszkańców Katowic.

Do naruszenia kwarantanny doszło w niedzielę wieczorem. Policjanci podjechali żeby sprawdzić czy mieszkanka Katowic odbywa kwarantannę, ale jak się okazało 28-latki nie było w domu. Co potwierdził jej ojciec. Nie wiedział gdzie się udała.

– Policjanci nawiązali z kobieta kontakt telefoniczny, która po rozmowie z mundurowymi powróciła do miejsca z mieszkania. Najpierw próbowała przekonać policjantów, że zaszła pomyłka i nie jest ona objęta obowiązkową kwarantanną, a później przyznała, że musiała na chwilę wyjść do sklepu – mówi Agnieszka Żyłka z katowickiej policji. – Funkcjonariusze o zdarzeniu powiadomili służby sanitarne. Kobieta za złamanie obowiązujących przepisów odpowie przed sądem – dodaje.

Reklama

Grozi jej grzywna wysokości 30 tys. zł. Za możliwość narażenia innej osoby na chorobę zakaźną grozi nawet więzienia. Nie mówiąc o tym, że nieodpowiedzialne zachowanie służy rozprzestrzenianiu się epidemii.

W tyskim szpitalu zmarła 70-letnia kobieta.

– Z przykrością informujemy o śmierci 70-letniej mieszkanki gminy Woźniki, która zmarła w szpitalu zakaźnym w Tychach. Pacjentka trafiła tam ze szpitala w Blachowni, w którym leczona była na ostrą niewydolność oddechową. Pobrane próbki do badania wykazały obecność koronawirusa w jej organizmie. Niestety, kobieta miała już szereg innych chorób, a wirus tylko pogłębił ciężki stan i przyczynił się do śmierci. To 8 ofiara Covid-19 w Śląskiem – informuje Alina Kucharzewska, rzecznik wojewody.

Niestety, jest 19 kolejnych przypadków osób zakażonych w województwie, podaje Urząd Wojewódzki. Są to mieszkańcy Katowic (3), Czeladzi (1), Dąbrowy Górniczej (1), Bytomia (1), powiatów: częstochowskiego (2), myszkowskiego (1), lublinieckiego (7), tarnogórskiego (1). Dwie osoby: kobieta w sile wieku i starszy mężczyzna, są pod ścisłym nadzorem sanepidu w Sosnowcu.

Megrez Szpital Wojewódzki otrzymał dzisiaj w użyczenie 8 respiratorów. Te w dobie COVID-19 są na wagę złota. Placówka przyjmuje m.in. mieszkańców Katowic. O przekazaniu sprzętu poinformował marszałek Jakub Chełstowski.

W naszym województwie mamy w sumie 6 osób, które wyzdrowiały. Hospitalizowane są 162 osoby, w kwarantannie przebywają 12 363 osoby, a 7 737 zostało objętych nadzorem sanitarnym.

7 KOMENTARZE

  1. Powinni Państwo informować wielkimi.literami że takie osoby które złamały kwarantanne są bezwzględnie karane A postępowania i wyroki powinnybzapadac w trybie doraznym z publikacją danych i wizerunku osoby skazanej. Głupotę trzeba wypalić stałą i batem jak prośby i groźby nie da ja rezultatu

  2. Dokladnie udostepnic wizerunek niech wszyscy wiedza co za wariatka i karac w trybie pilnym jak pseudokibicow !!! Jak by dostala z miejsca 5 tys kary to by siedziala na dupie a tak to i tak bedzie kombinowac !!! Kara powina byc natychmiast !!!!

    • 5 tys. to kara dla gownarzerii, która nie potrafi w domu wysiedzieć. Dla niej bezwzględnie 30 tys., a jak nie ma tyle w majątku to więzienie na 3 miesiące. Po wyjściu nakaz odpracowania z bezwzględnym zakazem opuszczania terytorium kraju, do czasu spłaty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
20 − 11 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.