Andrzej Duda i Marcin Krupa / fot. Krzysztof Sitkowski / KPRM

Prezydent Katowic zadeklarował, że popiera pomysł przełożenia majowych wyborów na Urząd Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. Deklaracje złożył w mediach społecznościowych.

Krupa to jeden z bardziej związanych z Prawem i Sprawiedliwością samorządowców w regionie, choć do samej partii nie należy. Wielokrotnie gościł na wydarzeniach organizowanych przez PiS, czy szerzej stronę rządową w Katowicach. W końcu nawet jego ubieganie się o reelekcję na stanowisko prezydenta miasta z poparciem PiS ogłoszono w Warszawie.

Dzisiaj Marcin Krupa złożył jednoznaczną deklarację na temat wyborów prezydenckich w okresie pandemii. Jak zaznaczył, jest często o to dopytywany w mediach społecznościowych.

Reklama

– Jestem przekonany, że dla nas wszystkich zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców są nadrzędnymi wartościami. Przełożenie wyborów uważam za rozsądną propozycję i będę popierał takie rozwiązanie. Wierzę w tej kwestii w zdrowy rozsądek decydentów. Ważne jest, byśmy jednak teraz koncentrowali nasze wysiłki na pilnych działaniach – na pomocy seniorom i osobom samotnym czy też ratowaniu przedsiębiorców i miejsc pracy – napisał Marcin Krupa.

Wybory są planowe na 10 maja.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
5 + 10 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.