Ulica Mariacka / fot. UM Katowice

Katowice wykorzystają czas epidemii do remontu ulicy Mariackiej. Prezydent mówi o „liftingu”. Urząd Miasta Katowice poinformował o planowanych pracach na tej chyba jednej z najbardziej rozpoznawalnych ulic w Katowicach. Mariacka została przebudowana w 2008 roku dzisiaj nie jest w najlepszym stanie. Ciągle po ulicy, która de facto powinna być deptakiem poruszają się samochody.

Decyzję w sprawie remontu ulicy podjął prezydent Katowic, co miasto kilka razy wyraźnie zaznaczyło w komunikacie prasowy.

– Poleciłem służbom miejskim, by czas epidemii, czyli moment w którym działalność wielu podmiotów jest ograniczona do minimum, a mieszkańcy spędzają większość czasu w domach, wykorzystać na przeprowadzenie liftingu Mariackiej. Remont rozpocznie się w poniedziałek i potrwa do Świąt Wielkanocnych. Jestem przekonany, że wyremontowana ulica Mariacka, po ustaniu zagrożenia epidemicznego, będzie miejscem, które będzie przyciągać jeszcze więcej mieszkańców, którzy będą korzystać z oferty naszych restauratorów – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Na razie nie wiadomo ile „lifting” będzie kosztował, przeprowadzi go Miejski Zarząd Ulic i Mostów w ramach swojego budżetu. Dokładne koszty będzie można oszacować po zakończeniu prac, które obejmą odcinek ul. Mariackiej od ul. Mielęckiego do ul. Francuskiej.

– Służby miejskie rozpoczną działania od zdjęcia płyt od strony ul. Mielęckiego. Następnie wyrównają nawierzchnię i ułożą na nowo zdjęte płyty, a te najbardziej zniszczone zostaną wymienione na nowe. Ulica zostanie też gruntownie wyczyszczona – wyjaśnia Ewa Lipka, rzecznik prasowy urzędu miasta.

Prace mają nie kolidować z przebudową ulicy Dworcowej.  W trakcie prac utrzymane zostanie dojście do posesji. Prace mają zakończyć się do Świąt Wielkanocnych.

1 Komentarz

  1. Teraz czekamy na remont sąsiadujących ulic oraz przede wszystkim pl Szewczyka !! Prosimy o rzetelną (!!) informacje, kiedy rozpocznie się budowa parkingu karuzelowego na ul Tylnej Mariackiej ? W październiku ma się zakończyć remont ul Dworcowej, więc goście będą chcieli gdzieś zaparkować ?? Czy któryś z gwiazdorów UM Katowice jest na tyle przewidujący… ;))

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
13 − 10 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.