FOTO: Michał Bulsa
Reklama

Jedna z miejskich radnych zaproponowała, by większa ilość przyspieszonych autobusów, jadących aleją Roździeńskiego z Zagłębia do centrum Katowic, zatrzymywała się na przystanku Bogucice Skrzyżowanie. Obecnie robi to zaledwie kilka z nich.

Mieszkańcy zgłosili radnej Barbarze Wnęk propozycję, by zwiększyć ilość zatrzymujących się autobusów na przystanku Bogucice Skrzyżowanie. Radna wystosowała w tej sprawie interpelację do prezydenta Katowic, z prośbą o zgłoszenie do Zarządu Transportu Metropolitarnego prośby o przeanalizowanie takiej możliwości.

Reklama

„Na przystanku Bogucice Skrzyżowanie obecnie zatrzymują się tylko 2 linie tj. 40 i 154. Nie trzeba byłoby dodatkowo inwestować w nowe linie, ponieważ wiele autobusów jadących z Sosnowca, Będzina, Dąbrowy Górniczej mogłoby zatrzymywać się na tym przystanku. Z przystanku tego mogliby korzystać mieszkańcy Bogucic, osoby korzystające Miejskiego Domu Kultury, studenci Uniwersytetu Ekonomicznego, czy w przyszłości pracownicy nowo budowanego w okolicy biurowca. W związku powyższym proszę o przeanalizowanie działań mających na celu zwiększenie ilości zatrzymywanych autobusów na przystanku Bogucice Skrzyżowanie” – napisała radna Wnęk w swojej interpelacji.

Władze Katowic, ani ZTM, nie odniosły się jeszcze do sprawy. Obecnie na przystanku autobusowym zatrzymują się standardowo linie autobusowe nr 40 i 154, a także wybrane kursy linii nr 831 i 908N.

Dodatkowo radna Wnęk już w lutym interpelowała o wymianę nawierzchni zatoki autobusowej na tym przystanku. Wiceprezydent miasta Bogumił Sobula poinformował pisemnie 12 marca br., że sprawa została przekazana do Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Katowicach „w celu oceny zasadności możliwości wykonania wnioskowanych prac”.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
1 + 10 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.