Reklama

Miasto kupiło 83 laptopy dla podopiecznych domów dziecka w Katowicach. Do tej pory takie placówki dysponowały jedynie kilkoma komputerami i wychowankowie, którzy znajdują się pod opieką domów dziecka nie mogli uczyć się online.

Od 16 marca prowadzone jest w Katowicach nauczanie na odległość. Choć są uczniowie, którzy nie mogą brać udziału w lekcjach online, ci otrzymują drukowane materiały. Rodzice z zachowaniem bezpieczeństwa odbierają materiały ze szkół.

Miasto stanęło też przed innym wyzwaniem, realizacji zajęć w placówkach opiekuńczo-wychowawczych.

Tam do tej pory można było znaleźć jedynie kilka komputerów, które służyły głównie do zabawy. W sumie w tego typu placówkach znajduje się 95 podopiecznych. Miasto kupiło 83 laptopy dla młodych ludzi, dzięki którym mogą odbywać lekcje online.

Zakup to nieco ponad 100 tys. zł.

Lekcje w czasach kryzysu

Katowickie placówki – zarówno przedszkola, jak i szkoły korzystają z różnych narzędzi, by realizować program edukacyjny on-line.

– Korzystając z bezpłatnego osobistego magazynu w chmurze – OneDrive zamieszczonego w witrynie Microsoft,  utworzyliśmy dla szkoły konto, na którym znajdują się foldery założone dla każdej klasy z podziałem na poszczególne przedmioty – wyjaśnia Aleksandra Musioł, dyrektor szkoły podstawowej nr 17.

Rodzice poprzez dziennik elektroniczny zostali powiadomieni o loginach i hasłach do klasowych kont.  W ten sposób utrzymywany jest także bieżący kontakt, jest możliwość zadawania pytań, czy też sprawdzenia poprawności wykonania zadania. Nauczyciele każdego dnia zamieszczają materiały edukacyjne dla uczniów w różnorodnej formie – materiały multimedialne, karty pracy, zadania.

Jak zapewnia miasto, uczniom udostępniane są filmy edukacyjne dostępne w zasobach Internetu oraz proponowane inne formy dostępne w ogólnopolskiej telewizji. Na koncie pojawiają się nie tylko materiały edukacyjne, ale także m.in.: porady pedagoga i psychologa dot. higieny pracy i nauki w domu, bezpieczeństwa w sieci, ćwiczenia relaksacyjne, zabawy i ćwiczenia z zakresu arteterapii.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
30 + 18 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.