Jest kolejny przypadek zarażenia koronawirusem w Katowicach. Ponad tysiąc osób w kwarantannie. Informacje o nowym przypadku podał prezydent Katowic, Marcin Krupa.

– Kolejny przypadek zakażenia koronawirusem. Jest to osoba starsza, miała kontakt z członkiem rodziny, który wrócił z zagranicy, hospitalizowana w szpitalu zakaźnym – napisał w mediach społecznościowych prezydent Katowic.

Na terenie Katowic łącznie odnotowano 5 potwierdzonych przypadków koronawirusa.

W kwarantannie znajduje się ponad tysiąc osób. Jak podaje prezydent – 387 osób jest poddanych kwarantannie domowej, a 656 osób zostało skierowanych na kwarantannę przez Straż Graniczną, natomiast 113 objętych jest kwarantanną na podstawie decyzji administracyjnej. 2 mieszkańców pozostaje w szpitalach.

Kontrowersje w czasie kryzysu

Dzisiaj dużo kontrowersji wzbudziła decyzja o przeznaczeniu 3 mln zł na zakup akcji GKS-u Katowice. Jeszcze w lutym prezes spółki mówił, że w połowie roku będzie brakowało pieniędzy w klubie. Decyzja prezydenta spotkała się raczej z negatywnym odbiorem wśród mieszkańców w związku z panującą epidemią koronawirusa i kryzysem, który przyjdzie po niej. Już mówi się o upadku części firm. Miastu wypominano też brak pomocy dla szpitali.

Urząd kilka godzin temu poinformował, że kupiono maseczki ochronne.

– Zakupiliśmy 100 tys. sztuk maseczek za 270 tys. złotych. Podjąłem decyzje i już trafiają do policji, ZZM, MZUiM, Straży Miejskiej, OSP, a także Szpitala Murcki, który dodatkowo otrzymał dotacje 180 tys. złotych na zakup niezbędnego wyposażenia do walki z koronawirusem. Dotacje 100 tys. złotych otrzyma również Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Ambulatoryjnej w Katowicach “Moja Przychodnia” – czytamy w komunikacie prezydenta.

1 Komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
17 − 13 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.