Jakub Chełstowski / fot. Śląskie.pl

Prawie 110 mln zł na walkę z koronawirusem przeznaczy Województwo Śląskie. Urząd Marszałkowski poinformował, że pieniądze trafią do szpitali w regionie, które walczą z epidemią COVID-19.

Na przesunięcie pieniędzy z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego potrzeba było zgody Komisji Europejskiej. Tą udało się uzyskać.

– Dziś priorytetem dla Zarządu Województwa jest zdrowie mieszkańców. Na ograniczanie rozprzestrzeniania się koronawirusa przeznaczamy dodatkowe środki z budżetu województwa. Komisja Europejska wspiera te działania. W najbliższym czasie będziemy informować, na co trafią tak znaczne środki – powiedział marszałek Jakub Chełstowski, który właśnie skończył kwarantannę.

Szczegóły na temat możliwości wykorzystania pieniędzy dopiero poznamy. Wcześniej Zarząd Województwa Śląskiego zrezygnował z zakupu dwóch i najmu kolejnych dwóch samochodów służbowych – powodem jest epidemia COVID-19. To do walki z nią i jej skutkami mają zostać zaangażowane wszystkie możliwe fundusze.

Województwo zapowiedziało wsparcie dla służby zdrowia, przedsiębiorstw oraz szeroko rozumianej opieki społecznej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
9 + 17 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.