Od lewej Andrzej Dziuba prezydent Tychów, Marcin Krupa prezydent Katowic i Kazimierz Karolczak szef GZM / fot. Tomasz Żak / Urząd Marszłkowski

9 mln zł na walkę z kornawirusem. Pieniądze trafią do szpitali w regionie. Zarząd Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii zdecydował o uruchomieniu 9 mln zł rezerwy ogólnej, by wesprzeć miasta w walce z wirusem. Przyjęto też zmiany w regulaminie funduszu niskiej emisji i do dyspozycji pozostaje kolejnych 8,5 mln zł. Przyjęte do tej pory projekty na około 80 mln zł, mogą zostać wycofane lub zmienione.

–  9 mln zł z rezerwy ogólnej, o których uruchomienie zawnioskowałem, po przyjęciu przez Zgromadzenie – to pieniądze, które Metropolia na pewno przekaże naszym miejskim szpitalom – mówi Kazimierz Karolczak, przewodniczący zarządu Metropolii.

Po 3 mln złotych otrzymają szpitale w Tychach i Bytomiu. Po 1 mln zł otrzymają inne szpitale podregionu katowickiego, gliwickiego i sosnowieckiego, gdzie znajdują się oddziały zakaźne.

Reklama

Podczas poniedziałkowego Zarządu Metropolii zatwierdzona została również zmiana regulaminu funduszu niskiej emisji. Dzięki temu, jeśli zajdzie taka potrzeba, a gminy będą potrzebować dodatkowego finansowego wsparcia, będą mogły wykorzystać nawet 90 mln zł na walkę z epidemią.

– Postanowiliśmy rozszerzyć fundusz niskiej emisji o zadania związane z ochroną zdrowia i przeciwdziałanie epidemiom. Oznacza to, że jeśli będzie to konieczne, miasta otrzymują możliwość wykorzystania dodatkowych 90 mln zł. Projekty, które w ramach funduszu niskiej emisji zostały przyjęte na poprzedniej sesji Zgromadzenia, będą mogły przez daną gminę zostać wycofane i zmienione na dotację, przeznaczoną na walkę z koronawirusem – wyjaśnia Karolczak.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
30 + 16 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.