Korek na DK86 / fot. InfoKatowice.pl

Od poniedziałku dodatkowe utrudnienia na Giszowcu. Wydłużą zwężenie do końca zakresu przebudowy w rejonie ulicy Pszczyńskiej tj. DK86.

– To oznacza, że ruch na ul. Pszczyńskiej będzie poprowadzony jezdnią wschodnią, czyli w kierunku od Tychów do centrum Katowic. Kierowcy będą poruszać się po jednym pasie w każdym kierunku jazdy na odcinku od wiaduktu nad ul. Kolistą praktycznie do skrzyżowania z ul. Górniczego Stanu – wyjaśnia Ewa Lipka, rzecznik prasowy katowickiego magistratu.

Mają zostać utrzymane  relacje zjazdowa i wyjazdowa na węźle Kolista poprzez dobudowane w ostatnim okresie poszerzenia łącznicy oraz pasa rozdziału ul. Pszczyńskiej. Zmiany te będą obowiązywać do końca roku.

Wprowadzenie zmian jest konieczne, aby zrealizować prace na jezdni zachodniej, czyli w kierunku od centrum Katowic do Tychów.

– Będziemy wykonywać prace drogowe. We wtorek rozpoczniemy rozbiórkę starej nawierzchni. W najbliższym czasie także rozpoczniemy przebudowę przejść dla pieszych. Cały czas trwają także prace na obiektach mostowych – mówi Tomasz Kawalec, kierownik budowy z firmy NDI.

247,5 mln zł – tyle kosztować będzie przebudowa węzłów DK81 i DK 86. Dziennie przejeżdża nią około 58 tys. pojazdów.

1 Komentarz

  1. Polecam redakcji zainteresować się tematem skrzyżowania DK86 z Górniczego Stanu. Pewna osoba z urzędu miasta nie pozwala zlikwidować tego niebezpiecznego skrzyżowania. A teraz, przy przebudowie, jest na to idealna okazja.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
9 + 7 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.