Parking zamknięty / fot. Marcin Krupa / Twitter

Rząd wprowadził stan epidemii. Uniwersytety, szkoły i przedszkola zamknięte dłużej – do Świąt Wielkanocnych. Pierwotnie placówki edukacyjne miały być zamknięte do 25 marca. Dzisiaj miasto Katowice, wzorem Sosnowca zamknęło parkingi – w Dolinie Trzech Stawów i przy Parku Kościuszki.

– Robimy wszystko, by przygotować Polskę na trudne, nadchodzące czasy – mówił w trakcie dzisiejszej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki. Premier zaznaczał, że decyzja o wydłużeniu zawieszenie działalności placówek edukacyjnych była trudna.

– To trudna decyzja, ale ważna i potrzebna – mówił. Przerwa w nauce z okazji Świąt Wielkanocnych ma potrwać od 9-14 kwietnia.

Reklama

Wraz ze stanem epidemii w Polsce wzrasta kara za złamanie kwarantanny z 5 tys. zł do 30 tys. zł. Premier mówił, że sytuacja związana z epidemią koronawirusa, to „egzamin z odpowiedzialności” dla społeczeństwa.

Miasto Katowice zdecydowało o zamknięciu parkingów w Dolinie Trzech Stawów i Parku Kościuszki. – Jeszcze wczoraj w Dolinie Trzech Stawów można było spotkać setki ludzi – pomimo tego, że od dłuższego czasu apelujemy, by w miarę możliwości nie wychodzić z domów. Dlatego od dzisiaj do odwołania zamkniemy parkingi w Dolinie Trzech Stawów oraz przy Parku Kościuszki – poinformował w mediach społecznościowych prezydent Katowic Marcin Krupa.

Minister Zdrowia podał, że w ciągu najbliższych tygodni możemy mieć nawet 10 tys. chorych w naszym kraju. Obecnie liczba zakażonych to 411 przypadków. 5 osób zmarło, w tym 27-letnia kobieta, która wcześniej urodziła przy pomocy cesarskiego cięcia. W województwie śląskim mamy 43 osoby chore i 63 hospitalizowane. 1786 osób poddanych jest kwarantannie. 1 przypadek zakażenia oficjalnie stwierdzono w Katowicach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
25 − 22 =


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.